_

Únor 2013

Soutěž: Valentýský knižní hop

14. února 2013 v 15:11 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Dnes je svátek všech zamilovaných a to znamená, že jste se dočkali knižního hopu, který má pod palcem Syki. Tentokrát soutěžíme o dvě knihy a tím pádem budou dva výherci. Budeme soutěžit o dvě novinky, které vydalo a věnovalo do soutěže nakladatelství Fragment, kterému ještě jednou moc děkuji!


  • Soutěží se od 14. 2. 2013 do 28. 2. 2013.
  • Do soutěže se můžou zapojit lidé s doručovací adresou v ČR.
  • 2 výherci budou vylosování pomocí Random.org a to do 3. 3. 2013.
  • Výhercům následně pošlu ingormační emaily.
  • Na odpověď mají 72 hodin, poté losuji dalšího výherce.
Všichni soutěžící mají pouze 1 vstup, a všichni musí pod článek napsat komentář obsahující:
  • Jméno nebo přezdívku
  • Kontaktní mail
  • Jakou knihu/knihy byste rádi viděli na prodejních pultech v Česku?
Na závěr bych vám popřála hodně štěstí a všechno nejlepší k svátku zamilovaných. Oslavte tento svátek se svou drahou polovičkou, a pokud jste sami udělejte si krásný den jako já sami. ;) Ještě bych vám chtěla připomenout, abyste nezapomněli odhopkat na další blogy a zapojili se do soutěže, protože i na jiných blozích na vás čekají krásné ceny.

Blogy účastnící se Valentýnského knižního hopu:
1.Knižní doupě (CZ & SK)
2.Books full of magic (CZ & SK )
3.Yours Fantasy (CZ)
4.Books - parts of my life (CZ & SK)
5.Book Musings (CZ)
6.CZ books (CZ)
7.Knižní zašívárna (CZ)
8.Nick' s World of Books (CZ & SK)

Přečteno podtrženo - leden 2013

8. února 2013 v 22:07 | Terisekk |  Přečteno podtrženo

  • Trochu opožděně přidávám přehled přečtených knih za první měsíc nového roku. No moc jsem se nepochlapila - přečetla jsem jenom čtyři knížky. :( Ale myslím, že konec pololetí dal zabrat více lidem než mně.
Vybíráme z těchto knih:

Zkřížené hnáty

5. února 2013 v 21:48 | Terisekk |  Recenze

Autor: Patricia Briggs
Originální název: Bones crossed
Ze série: Mercy Thompson
Díl: čtvrtý
Nakladatelství: Fantom print
Počet stran: 256

Pohlédl na mě a zamračil se. "To bylo hloupé, Mercy. Co je prvním pravidlem souboje?"
Konečně jsem dokázala promluvit. "Nejlepší obranou jsou rychlé tenisky."

Oficiální anotace:
Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde "čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi". Jen velmi mimořádná žena se v něm může cítit jako doma - a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu. V noci uplatňuje své nadpřirozené schopnosti. Jako měňavec s velmi jedinečným nadáním musí často udržovat nejistou rovnováhu mezi lidmi a nelidmi. Tentokrát toho na ni ale možná bude příliš. Marsilie, místní upíří královna, totiž zjistila, že Mercy zabila člena jejího klanu - a nyní prahne po její krvi. Ale protože Mercy chrání před přímým útokem vlkodlačí smečka (a její blízký vztah se sexy alfou), rozhodne se Marsilie nejít přímo po ní. Nýbrž po krvi jejích přátel.

Stručný děj

Mercy se pomalu začíná vyrovnávat s nepříjemnou zkušeností, která ji potkala při zachraňování svého faeského přítele Zeeho. Naštěstí má po svém boku alfu místních vlkodlaků Adama, který roli přítele zvládá na jedničku, a snaží se Mercy pomoct překonat hrůzný zážitek. Aby toho nebylo málo, její dílnu zničil vandal a na dveře nakreslil zkřížené hnáty, které jsou znamením války. Není pochyb, že za vším stojí Paní upírů Marsilie, která má s Mercy nevyřízené účty a hodlá Mercy pořádně znepříjemnit život.


Ze zákulisí knihovničky: Nakladatelství Fantom Print

4. února 2013 v 11:11 | Terisekk |  Ze zákulisí knihovničky

V pořadí už třetí článek do této seriálové rubriky. Tentokrát se zaměřím na knihy od nakladatelství Fantom print. Ještě před rokem jsem do tohohle nakladatelství neměla ani jednu knížku. Nevím, proč tomu taky bylo, asi se mi záhadně vyhýbalo. Před půl rokem bych už mohla říct, že jsem měla tři knihy a to sérii Kate Daniels. Koupila jsem si hned tři díly najednou a tím se začala moje sbírka od FP rozšiřovat.


Nalezený milenec

3. února 2013 v 17:01 | Terisekk |  Recenze

Autor: J. R. Ward
Originální název: Lover Revealed
Ze série: Bratrstvo černé dýky
Díl: čtvrtý
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 520

Oficiální anotace:
Butch O'Neal má povahu bojovníka. Bývalý policista oddělení vražd je jediným člověkem, jemuž byl umožněn přístup do nejužšího kruhu Bratrstva černé dýky. A touží se ponořit ještě hlouběji do světa upírů a zúčastnit se jejich války. Nemá co ztratit, jeho srdce patří upírce, aristokratické krásce, která je ale beznadějně nedostižná. Když ji nemůže mít, může alespoň bojovat po boku Bratrstva.
Při záchraně jedné upírky se však Butch stane obětí nejtemnějších nepřátelských sil a na prahu smrti je ponechán svému osudu. Bratrsvo ho však šťastnou náhodou nalezne a jediný způsob, jak jej přivést zpátky k životu se zdá být Marissina láska, ale není jisté, zda ho dokáže zachránit.

Stručný děj

Bývalý policista Butch O'Neal už nějaký ten pátek bydlí u Bratrstva. Zpočátku u upírů bydlel z donucení, ale postupem času našel v bojovnících novou rodinu, přátelé a mezi upíry našel i svou lásku Marissu, se kterou ukončil svůj vztah ještě dřív než mohl pořádně začít. Se členy Bratrstva se natolik sžil a získal jejich důvěru, že s nimi může chodit i do boje proti Bezduchým, a právě kvůli jeho spojitosti s bojovníky ho Bezduší unesou, ublíží mu, a když ho najdou, je na tom velice špatně. Ale vše zlé je k něčemu dobré - v nemocnici se opět potká s Marissou a může znovu usilovat o její srdce.