_

Leden 2013

Jednou nohou v hrobě

29. ledna 2013 v 19:48 | Terisekk |  Recenze

Autorka: Jeaniene Frost
Originální název: One Foot in the Grave
Ze série: Noční lovci
Díl: druhý
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: 240

Oficiální anotace:
Poloviční upírka Cat Crawfieldová je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu s cílem zbavit svět nebezpečných nemrtvých. Stále využívá vše, co ji Bones, její přitažlivý a nebezpečný bývalý přítel, naučil. Když se ale Cat stane cílem nájemného vraha, jediný, kdo jí dokáže pomoci, je upír, jehož opustila.
Jeho blízkost v ní probouzí všechny dřívější pocity, od adrenalinu z boje bok po boku proti upírům, až po spalující vášeň. Avšak odměna vypsaná na její hlavu - hledaná: mrtvá či nemrtvá - znamená jediné. Její přežití závisí na spolupráci s Bonesem. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.

Stručný děj

Už uběhly čtyři roky od toho, kdy se Cat musela sbalit a nadobro opustit svého upíra Bonese. Momentálně pracuje pro "zvláštní útvar pro likvidaci nadpřirozena", a práce ji docela baví - vždyť chrání nic netušící lidi před monstry jako je její otec a je šéfka své týmu, který se po hlavě vrhá do nebezpečí. Jedna taková akce ji zavede až k Bonesovi, do kterého je stále zamilovaná. Před Cat stojí opět velká výzva a musí si s ní poradit. Nejenže musí skrývat své city k Bonesovi, ale hlavně musí nakopat zadek pár upírům, kteří usilují o její hlavu.


Ze zákulisí knihovničky: Nakladatelství Domino

23. ledna 2013 v 21:56 | Terisekk |  Ze zákulisí knihovničky
Přináším druhý příspěvek do nové rubriky. Poslední dobou tak trochu nebo spíš hodně prdim na blog a nový článek se tu objeví jednou za dlouhou dobu. Teď už se to trochu lepší, ale blížilo se pololetí a v pátek se už konečně uzavíraj známky, takže to bylo období plné písemek, na které jsem se fakt musela drtit a vyplatilo se mi to! :) Už dál o škole mluvit nebudu, protože teď jsem si uvědomila, že se budu na pátek naučit ještě dějepis :/, ale co se dá dělat.
V tento článek bude o nakladatelství Domino, od kterého mám taky recenzní výtisky, za něž jsem velice vděčná.


Poslouchej!

21. ledna 2013 v 21:30 | Terisekk |  Recenze

Autor: Sarah Dessen
Originální název: Just Listen
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 336

Nemysli, nesuď. Jen poslouchej.

Oficiální anotace:
Ještě vloni byla Annabel holka, co má úplně všechno - nebo aspoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školní jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. Vysoký, výrazný a hudbou posedlý Owen je polepšený mizera odhodlaný říkat lidem pravdu. Možná by Owen mohl Annabel pomoct vyrovnat se s tím, co se jí přihodilo tu noc, kdy se Sophií přestaly být kamarádky.

Stručný děj

Annabel byla holka, která měla všechno, na co jsi vzpomněla.
Pracovala v modelingu, fotila do všech možných časopisů a natáčela reklamy. Její nejlepší kamarádka Sophie byla nejoblíbenější holkou na škole a tak se i Annabel dostala na výslunní. Jenže jednoho večera se všechno změní. Kamarádka Sophie je ta tam a všichni kolem si na Annabel ukazují a posmívaj se jí. Je na své trable sama a nemá komu se svěřit. Od začátku školního roku posedává na zídce a pozoruje okolí, až si všimne Owena, který je taky sám a možná on by pochopil její trable líp, než kdokoli jiný…?


Ze zákulisí knihovničky: Nakladatelství Fragment

19. ledna 2013 v 21:40 | Terisekk |  Ze zákulisí knihovničky

Nevím, jestli určím jeden den, kdy budu tenhle článek vydávat nebo ho vždy uvěřejním, až ho dopíšu. To si ještě srovnám v hlavě. :) A co mě to vlastně napadlo? Bude to taková moje obdoba Nakladatelského marathonu, který pořádala Verča. Ale nebude to jen o nakladatelstvích, tedy ze začátku jo, ale pak se dostanou na řadu tématický články o mojí sbírce knížek.
V tomhle článku dělám přehlídku knih od nakladatelství Fragment. Od tohohle nakladatelství mám dost knih, hlavně díky recenzním výtiskům, které mi nakladatelství poskytuje.


RC recenze: Napsáno krví

12. ledna 2013 v 20:48 | Terisekk |  Recenze

Autorka: Andrea Kane
Originální název: Drawn in Blood
Ze série: FBI
Díl: druhý
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 328

Oficiální anotace:
Během své práce se bývalá agentka FBI Sloane Burbanková mnohokrát ocitla v ohrožení života. Tentokrát ale nebezpečí číhá tam, kde by ho nečekala - za dveřmi luxusního bytu jejích rodičů. Matku někdo brutálně napadl a vše nasvědčuje tomu, že nešlo jenom o vloupání. Co má otec Sloane společného s chladnokrevným gangsterem? Jaké tajemství se skrývá v historii rodiny Burbankových?

Stručný děj

Sloane se snaží, co nejrychleji ukončit dlouho rekonvalescenci, aby se mohla vrátit zpátky k FBI. Bohužel zranění byla tak vážná a poraněná ruka se nehojí tak, jak by si představovala, a stále
doufám, že se k FBI bude moct vrátit. Do víru dění a vyšetřování se nečekaně dostane, když vykradou byt jejích rodičů a matku brutálně napadnou. Od této doby se Sloane nemůže držet zpátky, začne spolupracovat s FBI a snaží se ze všech sil dopátrat k spravedlnosti. Ale brzy se dovtípí, že vše je o hodně složitější a propletenější než se může zdát a dostat se k jádru zločinu je velice těžký úkol.RC recenze: Mrazivé léto

8. ledna 2013 v 15:08 | Terisekk |  Recenze

Autor: Manuela Martini
Originální název: Sommerfrost
Edice: Thrillery
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 176

Oficiální anotace:
V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta?

Stručný děj

Patnáctileté Lyra žije se svou matkou v malém španělské městě. Má naplánováno, jak celé prázdniny stráví se svými kamarády na pláži a nebudou dělat nic jiného něž se flákat. Jejich plány překazí zmizení spolužačky Piy, rodiče jsou jako na jehlách a dávají svým ratolestem domácí vězení, aspoň do doby než se Pity najde. Nakonec se najde jen Piyino tělo, celé město je na kolenou, Lyra a její kamarádi si myslí, že s vraždou má něco společného brusič nožů, proto své domněnky nahlásí na policii, jenže ta nemá o jejich pomoc žádný zájem, proto se rozhodnou vypátrat vraha na vlastní pěst.


RC recenze: Jak zabít milionáře

7. ledna 2013 v 20:08 | Terisekk |  Recenze

Autor: Nancy Martin
Originální název: How to murder a millionaire
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 200

Oficiální anotace:
Mladá ctižádostivá novinářka Nora Blackbirdová patří do filadelfské smetánky. Ve "vyšší" třídě však není všechno tak skvělé, jak se na první pohled může zdát. Nora splácí dluhy, které jí zanechali rodiče, a navíc objeví během jednoho večírku tělo zavražděného miliardáře, sběratele umění a starého rodinného přítele. Rozhodne se, že za každou cenu zjistí, kdo je vrah. Podaří se Noře odhalit pravdu? Co skrývá údajný mafián Michael, který se snaží Noru získat?


Stručný děj

Rodina Blackbirdů byla ve své době jednou z nejmocnějších rodin Philadelfie. Ale známou rodinnou reputaci zkazili rodiče Nory, kteří utekly ze země, a zanechali Noře starou farmu a spoustu dluhů, které si Nora nemůže dovolit splácat. Pod náporem dluhů si Nora sežene práci v novinách, kde zastane povolání reportérky a tak se opět dostane do kruhu mocných lidí, mezi kterými vyrůstala. Na jedné akci se chce promluvit s rodinným známým Rorym, který po ni byl jako její strýček, kterého znala odjakživa. Ale nalezne v ložnici najde pouze Roryho tělo bez známky života a všechno nasvědčuje tomu, že to byla vražda. Díky svým kontaktům mezi členy smetánky, Noru detektiv Bloom požádá o pomoc s vyšetřováním a Nora jeho nabídku neodmítne, vždyť Roryho měla ráda a představa, že by vrah nebyl dopaden ji nahání husí kůži.Přečteno podtrženo - prosinec 2012

5. ledna 2013 v 12:23 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
  • Poslední přehlídka knih, které jsem přečetla v roce 2012. Je to zvláštní, že už tu je novej rok, to bude zase doba, než si zvyknu psát 2013, dělá vám to taky takový problémy, nebo jenom mně?
  • Samotnou mě překvapilo, že jsem přečetla jenom čtyři knihy, ale to tak. Je fakt, že ze začátku měsíce se mi do čtení vůbec nechtělo a až čtením Zlaté lilie se to zlomilo.
Vybíráme z těchto knih:


Přečteno podtrženo - listopad 2012

4. ledna 2013 v 15:43 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
  • Hitparáda knih za měsíc listopad. Já vím - teprve - už byl dávno konec prosince... Dnes jdu na maturák, ale snad stihnu udělat shrnutí i za prosinec, protože příští týden máme samou písemku... blíží se pololetí... nechápu, proč nemůžeme psát v průběhu roku, vždycky je to tak nárazový a píšem najednou ze všeho.
  • Za listopad jsem přečetla šest knih, šest dobrý knih. Momentálně čtu Jak zabít milionáře a nečekala jsem, že by se mi ta kniha mohla tolik líbit. Je psaná tak zláštně, doopravdy příjemná oddechovka. A jaké příčky obsadili tyto kniihy?
Vybíráme z těchto knih: