_

Knihy za měsíc prosinec

25. prosince 2012 v 21:43 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Sice ještě není úplný konec měsíce, ale pochybuji, že bych si pořídila ještě nějaké knihy, protože za prosinec se mi jich sešlo dost a další (aspoň pro tento měsíc) neplánuji. Do knihovny mi přibylo pěkný 15 nových knížek a navíc jsem od Ježíška dostala čtečku, ze které mám velkou radost a už na ní čtu. :)
Během prosince se toho událo hodně. Ze začátku až do půlky měsíce jsem na blog neměla čas kvůli škole, protože jsme psali spoustu písemek, asi abychom si "užili" předvánoční čas a obávám se, že po prázdninách to začne nanovo, protože pololetí se neúprosně blíží... Taky jsme přežili konec světa :D, i když zrovna na "konec světa" se u nás stala taková událost, která by byla šťastný, kdyby přišla o tři měsíce později...

Jedinou knihou, kterou jsem si koupila, je Zlatá lilie od Richelle Mead. Je to volné pokračování na mou milovanou VA, což asi velká většina z vás ví. Knihu už mám přečtenou a je úžasná, já si jí náramně užila, protože Richelle píše fantasticky. Zamilovala jsem se do Andriana :D, kterého jsem si oblíbila ještě víc. Jen ten konec... tak moc se těším na pokračování, ale budu muset vydržet. :)

K recenzi jsem si vyžádala tentokrát tři knihy a to od nakladatelství Fragment, kterému mockrát děkuji. Všechny tři knihy jsou detektivky i kniha Jak zabít milionáře, kterou jsem chybně považovala za román pro ženy. Asi kvůli tomu názvu a obálce. Druhá kniha je Napsáno krví, kterou jsem taky nečetla, ale anotace vypadá slibně, tak uvidím. A poslední kniha je z edice Trillery, kterou nakladatelství před nedávnem začalo vydávat, a je to kniha Mrazivé léto. Tu už mám přečtenou a jsem tak trochu zklamaná. Nevím, děj mi přišel zbytečně zdlouhavý a pachatel lehce odhalitelný. Kniha je asi pro mladší čtenáře, které by příběh mohl bavit. Největší problém mi dělala hrdinka, která se chovala jak malej harant a pořádně mi pila krev.

No a teď se můžeme vrhnout na dárky od Ježíška, o kterých jsem věděla, ale stejně mi udělaly radost. Musím se pochlubit s novou čtečkou, kterou jsem si nevybrala. Kdyby bylo ne mně, vybrala bych si jinou, ale i za tuhle jsem ráda, začínám se teprve na ní učit a snad mi postupem času bude vyhovovat a já budu spokojená. Ten obrázek je můj spořič - když s čtečkou nepracuji začnou mi tak běham obrázky různých spisovatelů. To se mi hodně líbí.

K Vánocům taky neodmyslitelně patří normální knihy, které mám nejradši. Ráda listuji novou knihou, kterou ještě nikdo neotevřel. A já jich dostala 11 najednou, hned po rozbalení jsem je musela prolistovat... Na první obrázku jsou knihy, které jsem si pořídila, abych doplnila rozečtené série, kterých mám v knihovně požehnaně. Asi před deseti dny, jsem přečetla druhý díl ze série Hex Hall, který mě sice trochu zklamal, ale skončil napínavě a jsou ráda, že mám další díl a to Bitvu o Hex Hall, má krásnou obálku jako celá série, ale ta fialová je božská. Pořídila jsem si jednáctý díl PK - Smrtelná odplata a soubor povídek Dotek mrtvých. Právě čtu Mrtví v rodině a musím říct, že to není to, co to bývalo... s další a další dílem se snižuje kvalita a to mě hodně mrzí, protože svého času to byla moje oblíbená série... a ani Eric není takový jaký býval, už mi nepřijde tak sexy. Pravá krev není tak dobrá, jak bývala, ale za to Noční lovci a Mercy Thompson... Můžu se pochlubit Jednou nohou v hrobě a Říčním znamením. Na tyto knihy se vážně těším!

Dále jsem si pořídila opěvovaný první díl Loď mězi hvězdami. Na tuhle knihu jsem opravdu zvědavá a jestli bude taková jako její obálka, která je úžasná a nemůžu se na ni vynadívat, tak se mám na co těšit.
Rozšířila jsem svou sbírku dívčích románů a to o Potížistku od Lenky Lanczové, která je konečně k sehnání a o Poslouchej! od Sarah Dessen. Od ní jsem četla Ukolébavku, která nebyla špatná, ale taky nebyla žádný trhák. Pořád přemýšlím, jestli Poslouchej! nemá něco společného s filmem Mluv!, ve kterém hraje Kristen Stewart, tak uvidím, až ji přečtu, jestli moje tušení bylo správné.
Na konci minulého roku jsem si dala předsevzětí, že rozšířím svou knihovnu o klasiku. (Teď mě napadlo, že bych mohla nafotit knížky tohohle žánru nafotit a ukázat, jak jsem si předsevzětí vzala k srdci.) Pořídila jsem si Na Větrné hůrce, o které se hodně mluví, a já bych k tomu konečně taky chtěla něco říct. Dále Annu Kareninu, které jde teď do kin. Annu se s největší pravděpodobností vezmu na hory a bude se snažit přečíst ji tam. A poslední knou je Oliver Twist, kterého mám do povinné četby.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 25. prosince 2012 v 22:21 | Reagovat

Krásná nadílka. :) Zlatou lilii a Poslouchej jsem taky dostala od Ježíška. A musím tě pochválit, že sis dala tak hezký předsevzetí s tou klasikou. Já už chtěla začíst číst klasiku na podzim, ale pokaždé jsem dala přednost milované YA. :) Byla bych ráda, kdybys zavedla nějaké meme, nebo pravidelné články, recenze.. zkrátka cokoliv, aby mě(a určitě nejen mě) to nakoplo ke čtení klasiky. A pro tebe to bude taky určitě zábavnější - podělit se o své dojmy. :-) Co říkáš?

2 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 25. prosince 2012 v 22:50 | Reagovat

Krásne 8)
Bitvu som dostala na Vianoce 8)

3 Terisekk Terisekk | Web | 26. prosince 2012 v 18:01 | Reagovat

[1]: Já určitě chystám recenze na přečtené knížky, a taky článěk, ve kterém bych ukázala, jakou klasiku jsem si pořídila v uplynulém roce a udělala bych nějaké zhodnocení. To meme by nemuselo být špatné, zkusím něco vymyslet. :-)

[2]: Má krásnou obálku, že? :-) Já jsem zvědavá, jak to nakonec všechno skončí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama