_

Prosinec 2012

Přečteno podtrženo - říjen 2012

29. prosince 2012 v 11:00 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
  • No a já začínám dohánět resty, protože je konec prosince a já teď sepisuju článek za říjen. To je ostuda. :) Říjen mi dal na čtení zabrat, protože prvních čtrnáct dní jsem se prokousávala knihou Padlí anděl a Leviathan, která mi fakt dala zabrat.
  • V říjnu jsem přečetla šest knih, což mě docela překvapilo, že jsem jich stila tolik, čekala jsem míň.

Vybíráme z těchto knih:


Démon z Hex Hall

28. prosince 2012 v 17:47 | Terisekk |  Recenze

Autor: Rachel Hawkins
Originální název: Demonglass
Ze série: Hex Hall
Díl: druhý
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 248

Oficiální anotace:
Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského - a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?

Stručný děj

Když se konečně Sophie vyrovnala s tím, že je
čarodějnice, přišla další rána - je démon, který umí daleko víc než jen udělat nápoj lásky, umí nepřítele definitivně zničit. O tom se Sophie přesvědčila na vlastní kůži. Po nepříjemných událostech, které se staly v minulém roce na Hex Hall, se Sophie rozhodne k Odebrání svým schopností, při tomto rituýlu může přijít o život. Avšak k Odebrání potřebuje souhlas Rady, kterou k její smůle vede Sophiin otec, který bez prostoru námitek smete věc ze stolu a už o ní nechce nikdy slyšet. A jako třešničku na dortu s ním Sophie musí odjet do Londýna a strávit s otcem léto. Což by nebylo až tak strašné, kdyby při první příležitosti nenarazila na Archera Grosse, který ji pořádně zamotal hlavu a teď se jí a další členy Prodigia zabít.


Knihy za měsíc prosinec

25. prosince 2012 v 21:43 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Sice ještě není úplný konec měsíce, ale pochybuji, že bych si pořídila ještě nějaké knihy, protože za prosinec se mi jich sešlo dost a další (aspoň pro tento měsíc) neplánuji. Do knihovny mi přibylo pěkný 15 nových knížek a navíc jsem od Ježíška dostala čtečku, ze které mám velkou radost a už na ní čtu. :)
Během prosince se toho událo hodně. Ze začátku až do půlky měsíce jsem na blog neměla čas kvůli škole, protože jsme psali spoustu písemek, asi abychom si "užili" předvánoční čas a obávám se, že po prázdninách to začne nanovo, protože pololetí se neúprosně blíží... Taky jsme přežili konec světa :D, i když zrovna na "konec světa" se u nás stala taková událost, která by byla šťastný, kdyby přišla o tři měsíce později...

Jedinou knihou, kterou jsem si koupila, je Zlatá lilie od Richelle Mead. Je to volné pokračování na mou milovanou VA, což asi velká většina z vás ví. Knihu už mám přečtenou a je úžasná, já si jí náramně užila, protože Richelle píše fantasticky. Zamilovala jsem se do Andriana :D, kterého jsem si oblíbila ještě víc. Jen ten konec... tak moc se těším na pokračování, ale budu muset vydržet. :)

K recenzi jsem si vyžádala tentokrát tři knihy a to od nakladatelství Fragment, kterému mockrát děkuji. Všechny tři knihy jsou detektivky i kniha Jak zabít milionáře, kterou jsem chybně považovala za román pro ženy. Asi kvůli tomu názvu a obálce. Druhá kniha je Napsáno krví, kterou jsem taky nečetla, ale anotace vypadá slibně, tak uvidím. A poslední kniha je z edice Trillery, kterou nakladatelství před nedávnem začalo vydávat, a je to kniha Mrazivé léto. Tu už mám přečtenou a jsem tak trochu zklamaná. Nevím, děj mi přišel zbytečně zdlouhavý a pachatel lehce odhalitelný. Kniha je asi pro mladší čtenáře, které by příběh mohl bavit. Největší problém mi dělala hrdinka, která se chovala jak malej harant a pořádně mi pila krev.

No a teď se můžeme vrhnout na dárky od Ježíška, o kterých jsem věděla, ale stejně mi udělaly radost. Musím se pochlubit s novou čtečkou, kterou jsem si nevybrala. Kdyby bylo ne mně, vybrala bych si jinou, ale i za tuhle jsem ráda, začínám se teprve na ní učit a snad mi postupem času bude vyhovovat a já budu spokojená. Ten obrázek je můj spořič - když s čtečkou nepracuji začnou mi tak běham obrázky různých spisovatelů. To se mi hodně líbí.

K Vánocům taky neodmyslitelně patří normální knihy, které mám nejradši. Ráda listuji novou knihou, kterou ještě nikdo neotevřel. A já jich dostala 11 najednou, hned po rozbalení jsem je musela prolistovat... Na první obrázku jsou knihy, které jsem si pořídila, abych doplnila rozečtené série, kterých mám v knihovně požehnaně. Asi před deseti dny, jsem přečetla druhý díl ze série Hex Hall, který mě sice trochu zklamal, ale skončil napínavě a jsou ráda, že mám další díl a to Bitvu o Hex Hall, má krásnou obálku jako celá série, ale ta fialová je božská. Pořídila jsem si jednáctý díl PK - Smrtelná odplata a soubor povídek Dotek mrtvých. Právě čtu Mrtví v rodině a musím říct, že to není to, co to bývalo... s další a další dílem se snižuje kvalita a to mě hodně mrzí, protože svého času to byla moje oblíbená série... a ani Eric není takový jaký býval, už mi nepřijde tak sexy. Pravá krev není tak dobrá, jak bývala, ale za to Noční lovci a Mercy Thompson... Můžu se pochlubit Jednou nohou v hrobě a Říčním znamením. Na tyto knihy se vážně těším!

Dále jsem si pořídila opěvovaný první díl Loď mězi hvězdami. Na tuhle knihu jsem opravdu zvědavá a jestli bude taková jako její obálka, která je úžasná a nemůžu se na ni vynadívat, tak se mám na co těšit.
Rozšířila jsem svou sbírku dívčích románů a to o Potížistku od Lenky Lanczové, která je konečně k sehnání a o Poslouchej! od Sarah Dessen. Od ní jsem četla Ukolébavku, která nebyla špatná, ale taky nebyla žádný trhák. Pořád přemýšlím, jestli Poslouchej! nemá něco společného s filmem Mluv!, ve kterém hraje Kristen Stewart, tak uvidím, až ji přečtu, jestli moje tušení bylo správné.
Na konci minulého roku jsem si dala předsevzětí, že rozšířím svou knihovnu o klasiku. (Teď mě napadlo, že bych mohla nafotit knížky tohohle žánru nafotit a ukázat, jak jsem si předsevzětí vzala k srdci.) Pořídila jsem si Na Větrné hůrce, o které se hodně mluví, a já bych k tomu konečně taky chtěla něco říct. Dále Annu Kareninu, které jde teď do kin. Annu se s největší pravděpodobností vezmu na hory a bude se snažit přečíst ji tam. A poslední knou je Oliver Twist, kterého mám do povinné četby.