_

Listopad 2012

Vánoce jsou zase tady (1) - Vánoční tradice

28. listopadu 2012 v 20:05 | Terisekk
Vánoční projekt, který pro vás pořáda Niklaus.

Už od malička miluju Vánoce a hlavně čas kolem nich, i když kolem je samá práce, ale výsledek potěší a 24. si všichni odfoukneme, hodíme nohy nahoru, aby po svátcích uklízecí mánie začala nanovo. :D

Za takovou tradici můžu považovat zadělávání těsta na cukroví. Každý rok si mamka na první adventní víkend vemze dovolenou a zaděláváme těsto. Děláme asi 13 druhů, skoro každý rok děláme něco nového a navyšujeme, i když nechápu proč, když každý rok jíme cukroví méně a méně. :D Druhý víkend hezky všechno uválíme, vykrojíme a upečeme. No a pak až do Vánoce po večerech mažeme, slepujeme, lijeme čokoládou a nevím co ještě.

A jak vypadá u nás Štědrý den? Ráno se vzbudím natěšená a pokud si vzpomenu, tak nejím, abych viděla zlaté prasátko. Povedlo se mi to jenom jednou a to minulý rok, protože většinou jsem se najedla cukrovím hned ráno místo snídaně. Dopoledne musím odjet s taťkou na zahradu za naší zvěří, protože mamka si potrpí na to, že jedině ona (jako Ježíšek) může pod stromeček dát dárky a já jí nechci kazit radost. A když přijedeme domů, koukáme na pohádky, obalujeme řízky, kapra (pokud přežije až do Štědrého dne a odolá útokům našeho kocoura, kterému přijde strašně vtipný, když ho může packou propleskat). Bramborový salát máme udělaný už den předem. Nazdobíme stůl a protože jsme čtyři a tím pádem sudý počet, nemusíme přidávat prázdný talíř. Pod talíř dáme šupinky, dřív jsme dávali desetníky, jenže ty už nejsou a koruna je velká. Pořádně se nadlábneme, přesunume se do obýváku, pustíme Tři oříšky pro Popelku a já jako nejmladší člen rodiny rozdám dárky. Po rozdání dárků odjedeme k tetě, kde si taky předávme dárky a já pak jdu s kamarády na Půlnoční.

Musím se přiznat, že jak píšu tenhle článek, tak se na Vánoce těším víc a víc, protože miluju vánoční atmosféru, sníh, svícny v oknech, vůni cukroví... Na závěr bych se chtěla přiznat, že pro mě vánoční čas nezačíná adventem, ale dobou, kdy začnou v televizi dávat reklamu na Coca-colu, ve kterých jsou vždycky nádherný písničky a taky reklamu na Kofolu. "A tati, bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?" :D A zrovna jí teď dávaj v televizi, jsem si ji přivolala. :D

Už jí dávaj asi sedm let, ale já jí stejně zbožňuju... :-)))

Stejně je tahle stará verze nejlepší. :)

Věty mého srdce - 7

25. listopadu 2012 v 15:00 | Terisekk |  Věty mého srdce

Cílem tohoto pondělního meme je, abych ukázala jaký kousek z knihy mě zaujal a proč. Toto meme pořádá Knižního útočiště.Virus

Kathy Reichs


Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa smysl pro dobrodružství; konec konců je přece neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Nyní se však stěhuje doprostřed pustiny - na ostrov Morris v Jižní Karolíně, k otci, jehož nikdy nepoznala. A zvyknout si na docela nový život není snadné.
Seznamuje se se skupinkou místních dětí, které s ní sdílejí zápal pro vědu, a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerheadu se dějí divné a nebezpečné věci.
Dětem se podaří z místní utajené laboratoře zachránit štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.
Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha.
Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti.

Věta mého srdce


  • Virtus vincit invidiam. - Ctnost přemáhá závist.Proč jsem si větu vybrala?

Myslím, že není třeba komentáře

Železný polibek

23. listopadu 2012 v 17:13 | Terisekk |  Recenze

Autor: Patricia Briggs
Originální název: Iron kissed
Ze série: Mercy Thompson
Díl: třetí
Nakladatelství: Fantom print
Počet stran: 288

Zee řekl, abych mu nepomáhala.
Strýček Mike řekl, abych se do toho nepletla.
Ale já nikdy nebyla dobrá v plnění rozkazů - zeptejte se, koho chcete.

Oficiální anotace:
Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu - její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno.
Mercyina věrnost je však vystavena zkoušce i z jiné strany. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni…

Stručný děj

Mercy se do světa nadpřirozena vrhla po hlavě a už není cesty zpět. Stále žije ve strachu o svůj život, protože zabila upířího zabijáka pod ochranou Paní upírů a ta nezůstane nikomu nic dlužná. Když konečně dostane pokoj od upírů, tak její přítel Zee, který je fae, Mercy požádá o pomoc, protože potřebuje její citlivý nos k vyřešení vraždy. Mercy jako správná přítelkyně chce faemu pomoct. Najde vraha fae, ale ten je sám zavražděný, a tak celá práce začíná od znovu. S tím rozdílem, že je na věc sama, protože Zeeho zatkli za vraždu.


Na půl cesty do hrobu

21. listopadu 2012 v 16:39 | Terisekk |  Recenze

Autor: Jeaniene Frost
Originální název: Halfway to the Grave
Ze série: Noční lovci
Díl: první
Nakladatelství: Fantom print
Počet stran: 272

Oficiální anotace:
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce.
Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ním začne trénovat.
Cat tedy souhlasí, aby ji přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexy nezostří jako tesáky jejího trenéra.
Ale dřív, než si Cat dokáže plně užít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, jí i Bonesovi se vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. A Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…

Stručný děj

Cat má jen jediný úkol - zabít co nejvíce upírů, než jeden z nich zabije ji. Cat je z poloviny člověk a z poloviny upír. Narodila se lidské ženě, kterou znásilnil upír a její matka po incidentu otěhotněla. Proto Cat usmrtí každého upíra, kterého potká. Až jednoho dne narazí na Mistra upírů Bonese, který má mnohem více sil, než Cat předpokládala, přemůže jí a odnese si ji do svého doupěte. Cat je připravena na smrt, ale Bones ji nabídne spolupráci, která se těžko odmítá, proto se Cat nevědomky vrhne před síly, které jsou nad její možnosti a zdánlivě nevinná práce se mění na boj o život a na smrt.


RC recenze: Bílý kůň

20. listopadu 2012 v 22:11 | Terisekk |  Recenze

Autor: Alex Adams
Originální název: White horse
Ze série: Bílý kůň
Díl: první
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 304

Jaký pocit to v tobě vzbuzuje?
Zděšení.

Oficiální anotace:
Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině - po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál. A pak se najednou všechno změní.


Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaný Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství. Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí.

Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo. Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu - nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou…

Stručný děj

Může se zdát, že Zoey žije normálním životem - pracuje ve výzkumné centru a má milující rodinu. Aniž by Zoey tušila, její život se obrátí naruby, když ve svém bytě objeví záhadnou nádobu, o které neví odkud pochází a ani to, kdo by ji mohl přinést. Zoufalá se obrací na psychoterapeuta Nicka, který na ni udělal dojem a vzbudil v ní touhu, poprvé od smrti jejího manžela. Zoey by se po dlouhých letech mohla opět zamilovat, jenže Zoeyniny přátelé začnou umírat a později Zoey na mysl přijde myšlenka, že by za to mohla záhadná nádoba. Snaží se všemu přijít na kloub, ale nemoc se šíří rychlostí světla, lidé umírají, propuká válka, celý svět se hroutí.


RC recenze: 7 dní hříchů

18. listopadu 2012 v 21:34 | Terisekk |  Recenze

Autor: Josef Urban
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 242

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi.
Román o zradě, lásce, přátelství.

Oficiální anotace:
České pohraničí, rok 1945.
Útěk mladé ženy českého lesníka je zahalen tajemstvím. Jen ona sama ví, kdo a proč ji pronásleduje. Její svědectví by ji mohlo stát život...
Po jejích stopách se vydávají manžel a bratr, Čech a Němec, které svedl dohromady konec války a osud štvanců. Jeden chce zachránit své manželství, druhý hledá po návratu z fronty smysl života.
Sedm dní trvající cesta se stává symbolem vzájemného hledání a touhy po ztraceném domovu.
Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v poválečném Česku.

Stručný děj

Po skončení války se vztahy mezi obyvateli Sudet vyostřují - rabování domů, odvádění lidí do lágru a divoký odsun. Mísí se radost s nenávistí, která ze českých a německých obyvatel dělá nepřátele na život a na smrt.

Hlavní postava Jan Olšan se oženil s Němkou Agnes a v čase války musel přijmout německé občanství, to jemu a jeho ženě o dost komplikuje život v poválečných Sudetách. Agnes musí před českými gardisty utéct do lesa, opustit Jana a nechat ho v nebezpečí a sama bojovat o záchranu života. Ani Jana odpůrci Němců nenechají na pokoji a v nepříznivé chvíli se spojuje s bratrem Agnes - Jürgenem a společně se snaží najít Agnes, o které nikdo nic neví.Soutěž: Halloweenský knižní hop - VYHLÁŠENÍ!

16. listopadu 2012 v 16:21 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Tak tu konečně máme vyhlášení, na které asi vy i já čekáme, a byla jsem zvědavá, kdo to nakonec vyhraje. Já děkuju všem účastníkům. Pečlivě jsem si přečetla všechny vaše názory a musím říct, že mě potěšilo, že spousta lidí vidí Halloween stejnýma očima a to, že do Čech nějak nepasuje.
Tak kdo to nakonec vyhrál? Koho random vylosoval?

#76 Nells

Gratuluji vítězce, pošlu jí informační email a vám ostatním přeju štěstí do dalších soutěží, snad vám to příště taky vyjde. :)

RC recenze: Chuť krve

4. listopadu 2012 v 18:51 | Terisekk |  Recenze

Autor: L. J. Smith
Originální název: Stefan's Diaries - Bloodlust
Ze série: Stefanovy deníky
Díl: druhý
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216

Oficiální anotace:
Stefan s Damonem utekli svým pronásledovatelům v Mystic Falls a vlakem se vydali do New Orleans. Damon odmítl živit se lidskou krví a nakonec Stefana opustil. Stefan potkal skupinu upírů, kteří ho naučili jak přežít a nezabíjet při tom lidi. Damona zajal majitel cirkusu a udělal z něj výnosnou atrakci. Když ho chtěl Stefan vysvobodit, padl do zajetí i on. Kútěku jim pomohla dívka, do které se Stefan zamiloval, ale zaplatila za to životem. Po velké hádce se oba bratři zase rozešli a Damon opustil New Orleans.

Stručný děj

Mladí upíři Stefan a Damon musí opustit své rodné město Mystic Falls, protože ostatní obyvatelé jim jdou po krku. Spolu utečou do New Orleans, kde ne všechno proběhne podle jejich představ a po hádce se každý z bratrů vydává svou vlastní cestou. Stefan se dostane pod ochranná křídla upírky Lexi, ale Damon takové štěstí neměl - uvěznili ho a chtějí ho ukázat jako velkou atrakci v cirkusu. I přes neshody mezi bratry se Stefan rozhodne Damona zachránit, i kdyby to mělo stát jeho život.


Knihy ze měsíc říjen

2. listopadu 2012 v 19:23 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Říjen už je za námi a to znamená jediné - přehlídka nových knih. Moc jsem knih ze říjen nepřečetla. Dlouho jsem se mořila s Padlími anděly, celých 14 dní! Sama jsem zírala, jak dlouho mi to trvalo přelouskat. No, momentálně jsem nemocná a za dva dny jsem přečetla dvě knihy, takže doufám, že v listopadu to bude lepší. :)

I když jsem moc knih nepřečetla, tak mi jich 15 přibylo v knihovně, i když na fotce je jen 14 knížek, protože jsem zapomněla na Zkřížené hnáty, které jsem záhadným způsobem přehlídla. Může za to to, že jsem měla svátek a všechny peníze, které jsem dostala, padly na knížky, takže teď až do Vánoc budu dřít bídu a šetřit. :D

Od nakladatelství Fragment, jsem si vyžádala čtyři knihy, za které moc děkuji. Mám přečtené zatím jenom tři, ještě mi chybí jedna, do které se co nejdříve pustím. Dvě knihy jsou novinky, které nakladatelství právě vydalo a zbylé jsou starší knihy.
Upíří deníky - Zoufalství (recenze) od L. J. Smith mě příjemně překvapily, i když to nebyl žádný bestseller, ale byla to jedna z lepší knih z celé série. Závěrečný díl Lovkyně snů - Osudové rozhodnutí (recenze), který napsala Lissa McMann, byl bombastický a moc se mi líbil, i když by někdo mohl namítat, že tam nebyla žádná akce. Nebyla, ale stejně mě kniha bavila a užila jsem si ji. Druhý díl Stefanových
deníků - Chuť krve jsem dolouskala včera a ještě jsem nenapsala
recenzi, ale dám knížce tři hvězdičky. A poslední kniha 7 dní hříchů od Josefa Urbana jsem ještě nečetla, ale vypadá zajímavě a těším se na ni.


RC recenze: Osudové rozhodnutí

1. listopadu 2012 v 13:08 | Terisekk |  Recenze

Autor: Lissa McMann
Originální název: Gone
Ze série: Lovkyně snů
Díl: třetí
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 220

Janie čelí těžké volbě - odejde od Cabela nebo zestárne s ním i přesto, že ochrne? Jaké zlo si Janie zvolí?

Oficiální anotace:
Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život. Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno. Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život...

Stručný děj

Janiein život není jednoduchý. Zaprvé - musí snášet nálepku "holka od protidrogáčů", kterou jí dali lidi, když kvůli případu musela odhalit spolupráci s policií. Za druhé - Janiina matka stále pije a provádí hlouposti. Zatřetí - ve městě se objeví chlapík, který je údajně její otec. Jako by nestačily problémy s matkou, teď se bude muset starat i o otce. A za čtvrté - čeká ji nelehký úkol, který nemá žádný dobrý výsledek - buď opustí Cabela nebo obětuje své zdraví…