_

Říjen 2012

Soutěž: Halloweenský knižní hop

31. října 2012 v 11:17 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Asi většina z nás tenhle svátek neslaví, ale skoro každý ví, že je dneska Halloween - všelijaké obludy a potvůrky mají svátek. A jelikož není soutěžení nikdy dost, Vendea si vzala pod křídla tenhle knižní hop. Já Halloween nijak neslavím, ne že bych ho neměla ráda, ale nepasuje mi k ČR, nedokážu si představit, že by Češi se směšně oblíkli a vyrazili do ulic.

A o co budem soutěžit?


Věty mého srdce - 6

29. října 2012 v 12:00 | Terisekk |  Věty mého srdce
Cílem tohoto pondělního meme je, abych ukázala jaký kousek z knihy mě zaujal a proč. Toto meme pořádá Knižního útočiště.

Magie spaluje

Ilona Andrews

Když Atlantu zalije magie, má Kate jistotu, že velmi brzo bude mít dostatek práce. Živí se totiž likvidací "následků", které po sobě vlna magie vždy zanechá. A likvidace je naprosto přesný výraz - oživlého démona k smrti neukecáte…
Vlny paranormální energie obvykle zaplavují město a zase ustupují, podobné mořskému příboji. Ale jednou za sedm let nastane čas erupce, kdy se magie utrhne z řetězu. A tentokrát Kate stojí před problémem nevídaných rozměrů. Doslova božských.
I když vše zpočátku vypadalo na obyčejnou krádež. Smečce někdo uloupil cenné mapy a Kate vyrazila po stopě drzého zloděje. Velmi brzo však zjistila, že ukradené mapy jsou pouze prvním tahem v monumentální hře, která může skončit totální zkázou Atlanty a masakrem všech živých…

Věty mého srdce

 • "Jeho veličenstvo potřebuje můžu-holku. A to já nejsem."
  "Můžu-holku?"
  "Můžu vám donést vaše jídlo, vaše veličenstvo? Můžu vám říct, jak jste silný, vaše veličenstvo? Můžu vám vybírat blechy, vaše veličenstvo? Můžu vám políbit prdel, vaše veličenstvo? Můžu...? Stojí za mnou, že?"
  "Technicky vzato by to mělo být 'mohla bych'," odtušil Curran. "Protože žádáš o povolení."
Proč jsem si větu vybrala?

Sice jsem do projektu už dávala jednu větu z Kate Daniels, ale je tam nespočet hlášek. Některé jsou lepší, jiné horší a o tohle jsem se s vámi musela podělit. Je to těď vytržené z kontextu, ale já když jsem knihu četla, culila jsem se, jak malomocná a několikrát vyprskla smíchy.

RC recenze: Zoufalství

26. října 2012 v 17:02 | Terisekk |  Recenze

Autor: L.J. Smith
Originální název: Midnight - The Return vol. 3
Ze série: Upíří deníky
Díl: desátý
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 312

Poslední půlnoc se neúprosně blíží. Osud města stojí na bedrech Eleny, která jej může zachránit.

Oficiální anotace:
Stefan a Elena se vydávají zachránit svou kamarádku Bonnii do Temné dimenze. V městečku zanechávají Matta, Meredith a paní Flowersovou, aby jej chránili před nebezpečnými silami, které se ho zmocňují čím dál více. Děti jedno po druhém podléhají malachům. Ale Matt a Meredith brzy pochopí, že zdroj zla je mnohem hrozivější - a mnohem bližší - než si mysleli…

Stručný děj

Elena a její přátelé stále odolávají invazi malachů, kteří napadli Fell's church, a snaží se vytvořit dětskou armádu, která by zabila vlastní rodiče a tím zničila celé obyvatelstvo malého městečka. Musí se pokus zachránit zbytky města, než nastane Poslední půlnoc. Ale mají i jiný úkol, proto se Elena se Stefanem vydává do Temné dimenze zachránit Bonnii a Damona, ale taky najít největší hvězdnou perlu na světe, která pomůže zničit kitsune. Nejenom jejich život je v ohrožení, ale celému městu hrozí zkáza.


Krevní pouto

23. října 2012 v 19:16 | Terisekk |  Recenze

Autor: Patricia Briggs
Originální název: Blood bound
Ze série: Mercy Thompson
Díl: Druhý
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: 290

"V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrně zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan…"

Oficiální anotace:
Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli. V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan… Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech - a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů. Ale tento upír není obyčejný - a stejně tak démon, který v něm přebývá…

Stručný děj

V nadpřirozeném světě se nevyplácí někomu dlužit službičku, navíc pokud se jedná o upíra. Mercy o tom ví své - dluží laskavost Stefanovi, který ji pomohl zachránit Adama a jeho dceru. Netrvá dlouho a Stefan od ní něco potřebuje. Mají se spolu vydat za upírem, který se bez povolení přistěhoval na území Paní upírů. Jenže už u hotelu je oběma jasný, že se nejedná o obyčejné upíra a setkání v tváří v tvář o tom Mercy stoprocentně přesvědčí. Upír je daleko větší hrozba než se zpočátku mohlo zdát…


Věty mého srdce - 5

22. října 2012 v 12:00 | Terisekk |  Věty mého srdce
Cílem tohoto pondělního meme je, abych ukázala jaký kousek z knihy mě zaujal a proč. Toto meme pořádá Knižního útočiště.

Virus

Kathy Reichs


Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa smysl pro dobrodružství; konec konců je přece neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Nyní se však stěhuje doprostřed pustiny - na ostrov Morris v Jižní Karolíně, k otci, jehož nikdy nepoznala. A zvyknout si na docela nový život není snadné.
Seznamuje se se skupinkou místních dětí, které s ní sdílejí zápal pro vědu, a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerheadu se dějí divné a nebezpečné věci.
Dětem se podaří z místní utajené laboratoře zachránit štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.
Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha.
Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti.

Věta mého srdce

 • Virtus vincit invidiam. - Ctnost přemáhá závist.

Úspěšná smolařka

19. října 2012 v 17:24 | Terisekk |  Recenze

Autor: Meg Cabot
Ze série: Úspěšná smolařka
Díl: první
Nakladatelství: BB/art
Počet stran: 304

"Člověku je třeba dvou let, aby se naučil mluvit a šedesáti let, aby se naučil držet jazyk za zuby." (Lion Feuchtwanger)

Oficiální anotace:
Lizzie Nichols má problém. Nejde o to, že by v nejmenším netušila, co si počít se životem, anebo že peníze určené na nájemné roztomilého bytečku na Manhattanu právě utratila za letenku do Londýna, kde hodlá navštívit svého dávného přítele Andrewa… K čemu je plánovat si budoucnost, když to udělala zase? Víte, Lizzie totiž neudrží jazyk za zuby. Nejde o to, že na sebe prozradí kdeco. Ona totiž vybrebentí úplně všechno! Hrozí ji, že zničí vše, včetně šance najít si opravdovou lásku… Musí se pokusit udržet jazyk za zuby, aby zachránila, co se dá.

Stručný děj

Upovídaná a spontánní Elizabeth, zkráceně Lizzie. Lizzie se na universitě dala dohromady s Andym, který pochází z Londýna. A tak se o prázdniny vydá do metropole za svou láskou. Už první den se přesvědčí, že situace není taková, jakou si jí malovala ve svých představách. Dokonce ani Andy není takový, jaký se zdál v Americe, a růžový obláček se pomalu rozplývá. Když Lizzií všechno přeteče přes hlavu, sbalí si věci a z Londýna s pláčem uteče za svou kamarádkou do Francie. A už ve vlaku zjišťuje, že nic není tak horké, jak se zprvu zdá.


Padlí andělé & Leviatan

17. října 2012 v 20:31 | Terisekk |  Recenze

Autor: Thomas E. Sniegoski
Originální název: The fallen
Ze série: Padlí andělé
Díl: první
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 416

Oficiální anotace:
Aaron Corbet je celkem normální kluk, trochu samotář, sirotek s problematickou minulostí, který ale doufá, že snad konečně našel náhradní rodinu, přátele i smysl života. To všechno se ale změní na jeho osmnácté narozeniny; začne najednou rozumět portugalštině, latině, a dokonce i svému psovi, a jeho závěr je celkem logický - totálně se zbláznil! Pak se ale objeví dva velice podivní muži, kteří se ho snaží varovat před nebezpečím, jež mu hrozí, a navíc mu prozradí, že je Nephilim - syn smrtelnice a anděla, padlého anděla. Aaron se to pokouší odmítnout a popírá své nadpřirozené schopnosti. Ale musí se se svým dědictvím vyrovnat - a to rychle. Temné síly nabývají na moci a jsou odhodlány jej zničit… A tak začíná příběh plný zvratů, utrpení, andělů a odvěkého boje dobra a zla.

Stručný děj

Aaron Corbet neměl lehký život - s matkou se nikdy neviděl a putoval od jedné pěstounské rodiny ke druhé. Až u Stanleyových našel domov, kde přijal náhradní rodiče za své, a mohl žít a řešit různé trable jako normální kluk. Až do Aaronových osmnáctin to tak bylo, ale na své narozeniny začal rozumět cizím jazykům, které se nikdy neučil, a dokonce se začal bavit se svým psem. A jako bonus se setká se staříkem, který o sobě tvrdí, že je padlý anděl a Aaron je nephilim. Aaron tomu zpočátku nechce věřit, ale síla, která v něm spí, se probouzí k životu, a je jen na Aaronovi, jestli ji zkrotí.


Věty mého srdce - 4

15. října 2012 v 12:00 | Terisekk |  Věty mého srdce
Cílem tohoto pondělního meme je, abych ukázala jaký kousek z knihy mě zaujal a proč. Toto meme pořádá Knižního útočiště.

Zlodějka knih

Marcus Zusak

Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě. Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká. Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.

Věta mého srdce

 • "Až dožene smrt mě," řekl chlapec, "ucítí v obličeji moji pěst."

Proč jsem si větu vybrala?

Rudy je moje zlatíčko a statečněj chlapec, kterého nejde jinak než si ho oblíbit.

Přečteno podtrženo - září 2012

9. října 2012 v 18:18 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
 • Máme za sebou další měsíc a tím pádem na vás čeká knižní shrnutí za září. Už jsme víc jak měsíc ve škole a poslední dobou nevím, kde mi hlava stojí. Mám tři nulté a dva odpoledňáky, chodím na zumbu a na skauta za dětma. K tomtu se musím učit, i když to až tak nedělám... tak je to vidět, budu s tím muset něco udělat...
 • Ač se sama divím, tak jsem za září přečetla stejný počet knih jako za srpen a to sedm. Nějak jsem počítala, že to bude méně. Momentálně čtu Padlí andělé a zasekla jsem se při četbě, ne že by se mi to nelíbilo, ale večer jsem vždycky tak unavená, že padnu a usnu. Dost stěžování, jde se na věc. :)
Vybíráme z těchto knih:


Věty mého srdce - 3

8. října 2012 v 12:00 | Terisekk |  Věty mého srdce
Cílem tohoto pondělního meme je, abych ukázala jaký kousek z knihy mě zaujal a proč. Toto meme pořádá Knižního útočiště.

Nebezpečná láska

Kateřina Petrusová

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Věta mého srdce

 • "Dobrý den," zavrněla pak a usmívala se.
  "Ahoj, mami," ušklíbla jsem se. "To je Michael. Ten dement, co jsem se o něj starala, víš?"
Proč jsem si větu vybrala?

Skvělá kniha, kterou doporučuji každému přečíst. A my - co máme knihu přečtenou - se můžeme těšit na další díl, který připravuje nakladatelství Fragment. Předpokládané vydání by měla být v lednu 2013 a je to vyprávění o Michaelově bratrovi.

RC recenze: Vyvolení

6. října 2012 v 19:43 | Terisekk |  Recenze

Autor: Gabriela Poole
Originální děj: Darke Academy - Secret Lives
Ze série: Temná akademie
Díl: první
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256

Oficiální anotace:
Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

Stručný děj

Cassie svou pílí získala stipendium na prestižní akademii v Paříži, v což nikdy nedoufala. Plná očekávání ale i obav, opustila své známé a vydala se do Francie. Už na začátku pochopila, že bude těžké se vžít s ostatními studenty a najít si kamarády, naštěstí její spolubydlící předsudky o stipendiu netrpí, a tak se s Cassie rychle spřátelí. Časem zjistí, že Darkova akademie není tak skvělá, jak se prezentuje veřejnosti, a že za branami školy se dějí divné věci, které se metou pod koberec.


Knihy ze měsíc září

2. října 2012 v 19:38 | Terisekk |  Já a moje žvásty

V blogosféře se objevuje mnoho článků a meme, které vám dovolují nahlédnout do knihovny blogového pisatele. Nejznámější je asi Měsíční chvástačka, ale máme i jiné obdoby. Já mám tyhle články v oblibě a ráda se mrknu, co si kdo koupil, vyhrál… abych pak mohla závidět. :D Protože se vždycky najde nějaká kniha, spíše knihy, které mě zaujmou a já bych si je chtěla pořídit.

Proč to tady všechno píšu? Protože jsem se rozhodla udělat taky takovou přehlídku a inspirací mi právě byla Měsíční chvástačka. Za září do mé knihovny přibylo 7 knih a kromě jedné už mám všechny přečtené.

Od nakladatelství Fragment, jsem si vyžádala tři recenzní výtisky, za ně jsem moc vděčná a mám z nich radost! Dvě knihy jsou očekávané novinky a jedna už nějakou dobu na českých pultech je. Vidím to, co vrah (recenze) od Jill Hathaway, kniha se mi celkem líbila, dobře se četla a za pár hodin jsem ji měla přečtenou, trochu mě zklamalo předvídavost děje. Mayské proroctví (recenze) od Christy Raedeke je velmi zvláštní kniha. Autorka zvolila skvělé a zajímavé téma k zpracování, jenže provedení trochu pokulhává a tak trochu kazí dojem z knihy. A třetí kniha je první díl - Vyvolení - ze série Temná akademie od Gabriely Poole, která se mi dost líbila, až mě to samotnou překvapilo, protože jsem od knihy nic světoborného nečekala. Na knihu napíšu co nejdříve recenzi, abyste viděli souhrn mých dojmů.

Nově jsem navázala spolupráci s nakladatelstvím Domino, ze které mám obrovskou radost. Do rukou se mi dostal čtvrtý díl Sukuby - Žár (recenze) od Richelle Mead, která napsala Vampýrskou akademie a série Sukuba je její první dílo. Prvotina Richelle nepatří mezi skvosty, ze kterých si sednete na zadek, Georgina mi tři díly lezla svým způsobem na nervi, ale v tomhle díle se všechno zlomilo a asi jsem Georgině začala přicházet na chuť. Doufám, že další díly budou lepší a lepší.

No a nakonec tady mám dvě knihy, které jsem si koupila. V letní soutěži jste mi nejvíce doporučovali právě sérii o Mercy Thompson od Patricii Briggs a já si jí konečně koupila. V jednu chvíli jsem si myslela, že první díly už neseženu, protože jsou kompletně vyprodány, ale nakonec jsem je přeci jenom našla. Měsíční píseň (recenze) mám přečtenou a líbila se mi, akorát jsem se neubránila srovnávání s Kate Daniels, která stále vede, ale mám přečtený pouze první díl a Krevní pouto na mě ještě čeká, nejdřív musím přečíst knihu, kterou jsem si půjčila v knihovně, a pak budu v čtení o Mercy pokračovat.


Věty mého srdce - 2

1. října 2012 v 12:00 | Terisekk |  Věty mého srdce


Cílem tohoto pondělního meme je, abych ukázala jaký kousek z knihy mě zaujal a proč. Toto meme pořádá Knižního útočiště.


Magie mrtvých

Ilona Andrews


Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla, zatímco se pistole zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd - a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout...


Věta mého srdce

 • "Můžeš mi to zopakovat?" ozval se Curran. "Nějak jsem zmeškal tu část, kdy bych měl ohromením padnout na zadek."

Proč jsem si větu vybrala?

Miluju, jak se od první chvíle Curran a Kate pošťuchujou, škádlí a nadávaj. A přesto by za sebe položili život. Oni to ještě nevědí, ale asi se milujou. :D Panebože, jak já se těším na říjen!!! :D