_

RC Recenze: Vidím to, co vrah

25. září 2012 v 18:42 | Terisekk |  Recenze

Autor: Jill Hathaway
Originální název: Slide
Ze série: Děsivé splynutí
Díl: první
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272

Oficiální anotace:
Vee Bellová si je naprosto jistá, že sestřina kamarádka Sophie nespáchala sebevraždu. Byla zabita. Ona to ví, protože tam byla. Vee má narkolepsii, během záchvatů ale neupadá do spánku. Když omdlí, ocitá se v hlavě někoho jiného a prožívá život skrz jeho oči. Vklouzla například do hlavy své sestře, když podváděla při testu z matematiky, do učitelovy, který pil před začátkem hodiny. Nic ale Vee nepřipravilo na to, co se stalo jedné říjnové noci… ocitla se v hlavě někoho, kdo držel v ruce zakrvácený nůž, a stál nad Sophiiným tělem. Vee přímo zoufale touží někomu sdělit své tajemství, ale kdo by jí věřil? Zní to tak šíleně, že to nedokáže říct ani kamarádovi Rollinsovi, natož policii. Rollinsovi to ale říct stejně nemůže, protože teď už se moc nestýkají, Vee totiž tráví čím dál tím víc času se Zanem. Zamotaná do nebezpečí a děsivých lží, musí Vee sama odhalit vraha dříve, než udeří znovu.

Stručný děj

Vee podle lékařských záznamů trpí narkolepsii, ovšem její diagnóza není správná - upadá často do stavů spánku, jenže se objeví v těle někoho jiného a vidí svět jeho očima. Většinou se tak stane, když se dotkne předmětu, na kterém vlastník nechal výraznou emoční stopu. Jednou se dostane do těla vraha a uvidí mrtvolu nejlepší kamarádky své sestry. Je zděšená, má strach o svou mladší sestru a nic nepřidá na tom, že policie případ řeší jako sebevraždu, a proto se Vee rozhodne, že musí najít vraha za každou cenu.


Názory a dojmy

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, hlavně díky anotaci, která mě navnadila. A to jsem ještě netušila, že se jedná o knihu, která se v originálu jmenuje Slide a viděla jsem na ni nadšené reakce. Líbí se mi česká obálka, i když ta modelka mi moc nesedí, ale uchvátila mě bílá barva a hodně se mi líbí hřbet knihy, i když byste mohli říct, že je obyčejný. Bílá mi prostě sedí k řešení vražd.

Velké plus - kniha je velmi čtivá a jen tak vás nepustí. Já ji měla přečtenou za pár hodin. Sedla jsem si a najednou jsem byla u konce, ani jsem nevěděla jak. Zápletka mi trochu připomínala Lovkyní snů, se vším tím vtělování do jiných, i když tahle kniha byla svým způsobem lepší.

Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, nebyla to žádná namyšlená bárbína, jako ostatní její spolužačky, byla svá a nebyla středem pozornosti a známá po celé škole. Naopak se společnosti "školní šlechty" vyhýbala, což byla příjemná změna po všech oblíbených hrdinkách. Zanea jsem si oblíbila už po pár stránkách. Hodně jsem fandila jejich vztahu hlavně proto, že Vee si zasloužila někoho, kdo by ji chápal a vyslechl, přeci jenom to neměla v životě moc lehké a zasloužila si něco pozitivního. Co mě zpočátku pobavilo a trochu zděsilo byl kluk Whisky, doopravdy jsem si myslela, že se tak jmenuje, protože by mě to u američanů ani tak nepřekvapilo. Říkala jsem si, že to musí být on, kdo zabíjí, protože s tímhle jménem musí mít nějaké psychické následky.

Co mě doopravdy ale štve (už jsem to psala u několika recenzí) je to, jak se chovaj rodiče v knihách. Možná je to maličkost, ale tohle mi doopravdy irituje. Jejich otec se vůbec o ně nestaral a byl to pořádný workholik. Nevím, jestli si to tím chtěla autorka ulehčit, asi ano, aby měla Vee prázdný barák a nemusela odpovídat na zvídavé otázky otce?

Hodnocení

I když jsem něco dokázala předvídat, tak se mi kniha líbila a konec byl pro mě velkým překvapením. Přestože mi přijde, že si to Jill zjednodušila. Měla bych lepší pocit, kdyby to bylo soudně uzavřené. Hodně se těším na další díl, protože autorka píše hodně poutavě a čtivě.

  • Na závěr bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku
  • Zdroj obrázků: deviantart
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 31. října 2012 v 15:10 | Reagovat

Kniha mi tento týden přišla :). Vyhrála jsem ji v jedné giveaway :D. Páni to bylo štěstí! :). Hrozně se na ni těším! :)

2 Suzanne Suzanne | 2. listopadu 2012 v 18:47 | Reagovat

Nedávno jsem si ji koupila,teď na mě čeká na poličce než se k ní dostanu. :-)Ale už se moc těším, četla jsem na ni docela pochvalné recenze ;-)

3 Tkery Tkery | 3. listopadu 2012 v 11:11 | Reagovat

Jsi snad zatím třetí osoba, která tuto knihu chválí:D Mě osobně se také líbila a autorčin styl psaní mi sedl. Těším se na další díl..Jinak máš moc pěknou recenzi ;)

4 Simcsa Simcsa | E-mail | 4. listopadu 2012 v 22:14 | Reagovat

Neverím, ono sa tá kniha niekomu skutočne páčila? :D Aspoň je vidieť, že netreba dať na negatívne recenzie a vždy si urobiť vlastný názor. Aj keď.. kniha ma bohvieako nezaujala, takže ju pravdepodobne tak či tak čítať nebudem. :P

5 Terisekk Terisekk | Web | 6. listopadu 2012 v 14:23 | Reagovat

[3]: Mě se taky líbilo, jak autorka píše a to bylo hlavní důvodem, proč jsem dala čtyři hvězdičky, doopravdy se to četlo jedním dechem. :-)

[4]: Já taky kolikrát koukám, že se někomu kniha nelíbí a mě se líbí. Je to o každém člověku - sto lidí, sto chutí. Třeba na knihu naražíš v knihovně nebo náhodou někde jinde a bude se ti líbit. :-)

6 long evening dresses with sleeves long evening dresses with sleeves | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:36 | Reagovat

The expensive solar power systems can store the energy of the sun effectively in the batteries but the less costly versions are not that efficient.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama