_

Září 2012

RC Recenze: Žár

29. září 2012 v 13:39 | Terisekk |  Recenze

Autor: Richelle Mead
Originální název: Succubus Heat
Série: Sukuba
Díl: čtvrtý
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 312

Že ti to nevyšlo, neznamená, že neexistují jiní lidé, které můžeš milovat. Láska je příliš velká věc na to, abys mohla žít bez ní.

Oficiální anotace:
Nadpřirozená svůdkyně Georgina nese rozchod se spisovatelem Sethem jen velmi těžce. Propadá starým zlozvykům a nesmrtelní kamarádi už nemůžou její věčné nářky vystát. A pak provede Georgina něco tak hrozného, že ji její šéf, arcidémon Jerome, vykáže za trest z města.
Provinilá sukuba se ocitá ve Vancouveru, kde má pomáhat tamnímu démonovi s problematickou skupinou satanistů. Její vyhnanství skončí stejně náhle, jako k němu došlo: mezi nesmrtelnými v Seattlu se děje cosi podivného a vše nasvědčuje tomu, že Jeroma někdo unesl a uvěznil.
Jeho nesmrtelní podřízení rázem ztrácejí nadpřirozené schopnosti. Všichni se společnými silami pouštějí do pátrání po Jeromovi, aby všechno bylo jako dřív. Jediná Georgina v daném stavu nachází i kladnou stránku: když teď při sexu nebere mužům životní energii, mohla by se zase dát dohromady s milovaným Sethem. Jenže jak to udělat, když je zadaný?

Stručný děj

Po rozchodu se Sethem se Georgina pokouší
utopit své zlomené srdce v alkoholu. Nejenže se jí to nedaří, ale dostává se do dalších a dalších problémů, až jednou jejímu nadřízenému - Jeromovi - dojde trpělivost a pošle Georginu do Vancouveru, aby se postarala o satanistický spolek, který po městě dělá neplechu. Vypadá to, že situace se rychle vyřeší a Georgina se brzy vrátí domů a zase se bude moct mračit na celý svět, jenže v Seattlu ztratí všechny nadpřirozené bytosti své schopnosti a Jerome se vypaří a nikdo o něm nic neví. Ale ztráta schopností má i své kladné stránky - Georgina může být se Sethem, aniž by ho zabila.


Těšíme se na - 7 dní hříchů

29. září 2012 v 10:01 | Terisekk |  Vychází u nás

Největší obrázek výrobku 7 dní hříchů
Název knihy: 7 dní hříchů
Autor: Josef Urban
Vychází: 2. 10. 2012
Nakladatelství: Fragment
České pohraničí, rok 1945.
Útěk mladé ženy českého lesníka je zahalen tajemstvím. Jen ona sama ví, kdo a proč ji pronásleduje. Její svědectví by ji mohlo stát život...
Po jejích stopách se vydávají manžel a bratr, Čech a Němec, které svedl dohromady konec války a osud štvanců. Jeden chce zachránit své manželství, druhý hledá po návratu z fronty smysl života.
Sedm dní trvající cesta se stává symbolem vzájemného hledání a touhy po ztraceném domovu.
Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v poválečném Česku.

Kniha by mohla být velmi zajímavá, kdo by se nepozastavil a aspoň na chvilku nezamyslel nad životem během války a nad situací bezprostředně po ní.

Těšíme se na - Espressologie

28. září 2012 v 19:42 | Terisekk |  Vychází u nás
Název knihy: Espressologie
Autor: Kristina Springer
Vychází: 1. 10. 2012
Nakladatelství: CooBoo

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe, nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne?

Podle anotace vypadá kniha hodně zajímavě a těším se, až ji budu číst v podzimním počasí a dám si k tomu horkou čokoládu. :-)


RC Recenze: Vidím to, co vrah

25. září 2012 v 18:42 | Terisekk |  Recenze

Autor: Jill Hathaway
Originální název: Slide
Ze série: Děsivé splynutí
Díl: první
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272

Oficiální anotace:
Vee Bellová si je naprosto jistá, že sestřina kamarádka Sophie nespáchala sebevraždu. Byla zabita. Ona to ví, protože tam byla. Vee má narkolepsii, během záchvatů ale neupadá do spánku. Když omdlí, ocitá se v hlavě někoho jiného a prožívá život skrz jeho oči. Vklouzla například do hlavy své sestře, když podváděla při testu z matematiky, do učitelovy, který pil před začátkem hodiny. Nic ale Vee nepřipravilo na to, co se stalo jedné říjnové noci… ocitla se v hlavě někoho, kdo držel v ruce zakrvácený nůž, a stál nad Sophiiným tělem. Vee přímo zoufale touží někomu sdělit své tajemství, ale kdo by jí věřil? Zní to tak šíleně, že to nedokáže říct ani kamarádovi Rollinsovi, natož policii. Rollinsovi to ale říct stejně nemůže, protože teď už se moc nestýkají, Vee totiž tráví čím dál tím víc času se Zanem. Zamotaná do nebezpečí a děsivých lží, musí Vee sama odhalit vraha dříve, než udeří znovu.

Stručný děj

Vee podle lékařských záznamů trpí narkolepsii, ovšem její diagnóza není správná - upadá často do stavů spánku, jenže se objeví v těle někoho jiného a vidí svět jeho očima. Většinou se tak stane, když se dotkne předmětu, na kterém vlastník nechal výraznou emoční stopu. Jednou se dostane do těla vraha a uvidí mrtvolu nejlepší kamarádky své sestry. Je zděšená, má strach o svou mladší sestru a nic nepřidá na tom, že policie případ řeší jako sebevraždu, a proto se Vee rozhodne, že musí najít vraha za každou cenu.


Žiju, nežiju... aneb jak to šlo - podruhé

24. září 2012 v 18:53 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Tak jsem šla po týdnu stráveném mimo domov zase do školy. Docela šok, hlavně když jsem si uvědomila, že je už 17.9., kam se poděly všechny ty dny? Mě přijde, jako bychom šli včera třetího do školy.

Dlouho jsem přelouskávala Mayské proroctví (recenze), která měla skvělý námět, akorát to zpracování trochu pokulhávalo a tak trošku mě to zklamalo a zárověň nadchlo. Divné, co? :D Prostě mě fascinují všechny staré americké kultury, ale něco mi přišlo přitažené za vlasy.

O víkendu jsem se konečně dostala k čtvrtému dílo Sukuby, který mi přešel od nakladatelství Domino, za co mám velkou radost a moc děkuji! Už jsem skoro u konce a líbí se mi to. Řekla bych, že se v sérii konečně začalo něco pořádného dít a Georgina není tak ufňukaná. Doufám, že to dnes dočtu, ale uvidím, mám toho nějak moc do školy.


Věty mého srdce - 1

23. září 2012 v 12:00 | Terisekk |  Věty mého srdce

Cílem tohoto pondělního meme je, abych ukázala jaký kousek z knihy mě zaujal a proč. Toto meme pořádá Knižního útočiště.


Divergence

Veronice Roth


Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.


Věta mého srdce

  • Věříme v obyčejné činy, v odvahu, jež člověka přiměje postavit se za druhého.
Proč jsem si větu vybrala?
Věta na mě udělala dojem už při četbě, dokonce jsem si ji napsala do diáře, protože strašně fandím odvaze a odvážným lidem. Sama se kdykoli snažím postavit za druhé. Autorka zahrála na mou strunu.

RC Recenze: Zápas o osud lidstva

23. září 2012 v 11:23 | Terisekk |  Recenze

Autor: Christy Raedeke
Originální název: The Daykeeper's Grimoire
Ze série: Mayské proroctví
Díl: první
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 320

Oficiální anotace:
Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?

Stručný děj

Po smrti strýce Hamishe zdědila rodina Caity hrad ve Skotsku. Caity není zpočátku nadšená tím, že musí strávit léto ve Skotsku, daleko od San Francisca, kde vyrůstala a má přátele. Nedokáže si představit, co by na hradě mohla dělat a zpočátku se jí jeví prázdniny jako nudné. Dokud nenajde vchod do tajné místnosti za jejím pokojem. V té chvíli se Caityin život změní a čeká ji pořádné dobrodružství.Kvíz o ceny - VYHLÁŠENÍ

22. září 2012 v 0:41 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Tak konečně jste se dočkali vyhodnocení. Pořád jsem to odkládala a dnes jsem na to zapomněla, takže to nebudu moc prodlužovat. A kdo vlastně vyhrál?

#24 - Májka

  • Výherci gratuluji a těm, kteří nevyhráli, nevěste hlavu. Tohle není moje poslední soutěž a štěstí se na vás usměje příště.

Přečteno podtrženo - srpen 2012

18. září 2012 v 15:24 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
  • Většina z nás už dávno zasedla do školních lavic, některé to teprve čeká, ale jistě se to blíží.
  • Já dlužím hitparádu knih za měsíc srpen a je to neuvěřitelné, ale za chvíli končí zase září a já tohle budu sepisovat znovu. Ten čas fakt strašně rychle letí...
  • Za srpen jsem přečetla 7 knih a jednu rozečetla a dočetla ji v září, takže ta bude až v dalším shrnutí.
Vybíráme z těchto knih:

Pýcha a předsudek

16. září 2012 v 15:40 | Terisekk |  Recenze


Autor: Jane Austenová
Originální název: Pride and Prejudice
Nakladatelství: Ottovo nakladatelství
Počet stran: 440

Klasika, která okouzluje čtenáře už po staletí.

Oficiální anotace:
Slavná anglická spisovatelka Jane Austenová napsala řadu románů. Jedním z nich je román Pýcha a předsudek. Nejslavnější román Jane Austenové s jemnou ironií zobrazuje prostředí, morálku a zvyky anglické venkovské šlechty. Povrchní paní Bennetová má jediný cíl - dobře provdat svých pět dcer. Nejstarší Jane je pěkná, milá a dobrosrdečná, Elizabeth zase půvabná, upřímná a má svérázné názory které často šokují okolí. Mary je tichá a její největší zálibou je četba. Dvě nejmladší, Lydia a Kitty, jsou lehkomyslné a koketní. Hlavní hrdinkou je Elizabeth, která ztělesňuje autorčiny představy o ideální ženě. Její počáteční nesympatie vůči Darcymu se postupně mění v náklonnost a lásku. Takřka do poslední chvíle zůstává čtenář v napětí, jak jejich příběh skončí.

Stručný děj

Rodina Bennetových žije na anglickém venkově. Pan Bennet a paní Bennetová mají pět dcer - Jane, Elizabeth, Mary, Lydii a Kitty. Rodina není nijak bohatá a dcery nemají skoro žádné věno, proto se paní Bennetová velmi snaží dcery dobře provdat a zabezpečit je. Jakmile se do sousedství nastěhuje pan Bingley, kterému se zalíbí nejstarší ze sester - Jane, všechno se v rodině změní. Matka tajně začíná připravovat svatbu a Elizabeth se snaží vyhýbat pyšnému panu Darcymu, který přicestoval se svým přítelem Bingleym, jenže osud jejich cesty pořádně splete dohromady…


Sólo pro Kristýnu

14. září 2012 v 13:01 | Terisekk |  Recenze

Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend
Počet stran: 224

Oficiální anotace:
Patnáctiletá Kristýna má před sebou první velkou životní volbu: zda zůstat po rozvodu rodičů u matky, anebo u otce. Rozhodování je nečekaně těžké a složité - a Kristýna tu starost vyřeší velmi svérázně. Sbalí batoh a uteče z domova. Na svém prázdninovém putování a hlavně u pratety na venkově, kam posléze dorazí, pozná nejen nové přátele a první lásku, ale vyluští i velké tajemství mámina života. Domů se vrací jiná Kristýna - vyrovnanější, moudřejší a dospělejší o víc než pouhý měsíc.

Stručný děj

Kristýna utekla z domova potom, co se dozvěděla o rozvodu rodičů, kteří se snažili tohohle kostlivce nechat ve skříni co nejdéle. Po hádkách a představování nových partnerů rodičů, si Kristýna s pocitem zrady a pořádnou dávkou zloby sbalí svých pět fidlátek a uteče z domova, sama neví kam. Na cestě pozná nejen sama sebe, ale i nové přátelé a známé, a dokonce objeví zapomenutou pratetu a tajemství své rodiny.Měsíční píseň

13. září 2012 v 10:23 | Terisekk |  Recenze

Autor: Patricia Briggs
Originální název: Moon called
Ze série: Mercy Thompson
Díl: První
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: 288

Alfa smečky je napaden, jeho dcera unesena a vyřešit to musí Mercedes, která se snaží vlkodlakům obloukem vyhýbat.

Oficiální anotace:
Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou. Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. * Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba…

Stručný děj

Automechanička Mercedes Thompson žije v Tri-cities, opravuje auto upírovi, její soused je vlkodlak, šéf fae, a sama pobíhá po lesích jako kojot. I přes všechny zvlášnosti žije poklidný život, až do doby než u jejích dveří zaklepe potulný vlkodlak Mac a uchází se o práci. Pak věci získají rychlý pád a nedobrovolně je zatažena do vlkodlačích záležitostí, i když se jim zuby nehty snaží vyhýbat.


Všichni mrtví

11. září 2012 v 11:22 | Terisekk |  Recenze

Autor: Charlaine Harris
Originální název: All together dead
Ze série: Pravá krev
Díl: sedmý
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 320

Kde jsou upířím, tam jsou trable a smrt.

Oficiální anotace:
Sookie, kromě toho že ji její upír Bill zradil, musí čelit mnoha nesnázím. Je pro své mimořádné schopnosti přizvána na vrcholný sněm upírů, aby pomohla při soudu s královnou louisianských upírů, která je obviněna z vraždy. Sookie ví, že je královna nevinná, ale situace se komplikuje dalšími násilnostmi, a Sookin detektivní um je postaven před největší zkoušku, kterou projde jen s pomocí svého nového pomocníka Barryho a jeho telepatického vnímání.

Stručný děj

Po hurikánu Katrina, který zasáhl New Orleans, musí upíří
uspořádat sněm, kde nastalou situaci proberou. Sook musí dodržet svůj slib a doprovodit královnu na sněm, aby svým telepatickým darem odhalila případné útočníky. V hotelu, kde sídlí stovky politicky důležitých upírů, se dají očekávat problémy, které vzápětí nastanou. A na koho padne vyšetřování? Na Sook a dalšího telepata Barryho.


Krvavý slib

4. září 2012 v 17:23 | Terisekk |  Recenze

Autor: Richelle Mead
Originální název: Blood promise
Ze série: Vampýrská akademie
Díl: čtvrtý
Nakladatel: Domino
Počet stran: 368

"Nejsem si jistá ani tím, jestli všechny ty krásné dny s Dimitrijem stály za tu bolest, kterou cítím teď." Po chviličce mi to ale došlo. "Samozřejmě, že stály."

Oficiální anotace:
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

O co jde...

Po děsivé bitvě, která proběhla na akademii Svatého Vladimíra, proti Strigojům, kteří školu napadli, se Rose sbalila, zanechala své přátelé za sebou, a odjela pryč až na vzdálenou Sibiř. V Petrohradu má poprvé Rose pochybnosti - možná to nebyl nejlepší nápad vydat se do neznáma, ale slib, který Dimitrijovi dala - zničí ho, pokud se stane strigojem - je odhodlaná splnit, ať to stojí cokoli. Třeba i její život, což je hodně pravděpodobné. Zachrání Rose svou lásku i sebe?


Soutež: Školá volá

2. září 2012 v 18:27 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Už zítra většina z vás (včetně mě) zasedne po dvou měsících v lavicích. Pro zpříjemnění vstupu do nového školního roku, jsem se rozhodla uspořádat soutež o knihu. Není to klasická soutěž, ale je udělaná formou kvízu, který obsahuje pět otázek.