_

30 Day Book Challenge - Den 3.

3. srpna 2012 v 15:00 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den třetí: Kniha, která mě rozesměje

Kniha: Čarodějnice z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkins
Série: Hex Hall
Díl: první
Anotace: Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…


Styl, kterým Rachel píše, jsem si zamilovala. S tím se mnou bude souhlasit asi hodně lidí, kteří knihu četli, protože lehkost a plynulost - jak je kniha napsána, jsem dlouho neviděla. Rozhodně nechybí vtip a sarkasmus, kterým Sophie - hlavní hrdinka - zásobuje své okolí.

Ale kniha rozhodně není jen o trapasech a veselých situací. Sophie řeší své začlenění mezi studenty Hecate Hall a svůj původ, který je hodně pochybný a Sophie o sobě samé neví skoro nic. A taky se zde objeví kluk, do kterého se Sophie zamiluje, ale všechno není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama