_

Srpen 2012

Za chvíli do školy aneb tak si ještě zasoutěžíme

30. srpna 2012 v 12:49 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Konec srpna se neúprosně blíží a pondělí je za dveřmi. Pojďme si poslední dny prázdnin zpříjemnit soutěžením o knihy.

Soutěž pořádá VeEee o knihu Chvíle před koncem. Soutěžíme do 1. září
Druhou soutěž najdeme u Abyss, kde se soutěží o Cinder.

Odhalení

28. srpna 2012 v 12:30 | Terisekk |  Recenze

Autor: L. J. Smith
Originální název: Dark Visions: The Strange Power
Ze série: Temné vize
Díl: první
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 264
Doba četby: 1 den

Není všechno tak, jak se na první pohled zdá - zlo se umí velmi dobře tvářit jako dobro.

Oficiální anotace:
Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.

Stručný děj

Kaitlyn chodí na střední školu a až na své divné oči, vypadá jako normální studentka. Jenže do kolektivu moc nezapadá - ostatní studenti si myslí, že je čarodějka a to díky Kaitlynimu jasnovideckému daru. Naštěstí se ve státech rozjíždí utajený program, který nabídne Kaitlyn, a ostatním jako ona, zázemí, které nadšeně přijme. Po přestěhování do Institutu se seznamuje s dalšími studenty, kteří mají nadpřirozené dary jako ona a společně se učí s nimi pracovat.


RC recenze: Vstříc temnotě

26. srpna 2012 v 19:56 | Terisekk |  Recenze

Autor: Lisa McMann
Originální název: Fade
Ze série: Lovkyně snů
Díl: druhý
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Doba četby: 1 den

Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…

Oficiální anotace:
Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná…

Stručný děj

Janie Hanniganová má velmi zvláštní schopnost - propadá lidem do snů. Svou schopností dokázala odhalit dealera, který prodával drogy na střední škole, kam chodí. Díky tomu v utajení pracuje pro polici, která Janie a jejímu přítelovi Cabelovi dává další neméně lehký úkol - odhalit učitele, který se zapletl se studentem.


RC recenze: Zrození

25. srpna 2012 v 11:11 | Terisekk |  Recenze

Autor: L. J. Smith
Originální název: Stefan's Diaries: Origins
Ze série: Stefanovy deníky
Díl: první
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Doba četby: 1 den

Vydejme se po stopách hrdinů seriálu Upíří deníky. Vraťme se do Mystic Falls v 19. století a sledujme, jak to všechno začalo.


Oficiální anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.
8. září 1864. Ona není tím, kým se zdá. Mělo by mě to překvapit? Vyděsit? Ranit? Jako kdyby nic z toho, co jsem znal, z toho, co jsem se naučil, z toho, čemu jsem celých sedmnáct let věřil, nebyla pravda.
Ještě jsem cítil, jak mě líbala, jak mi svými prsty tiskla ruce. Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád... nemám ji rád... mám... Miloval jsem ji. Určitě. Na tom, co bude dál, mi nezáleželo. Mělo se moje srdce ubírat tímto směrem? Kéž bych měl mapu nebo kompas, aby mi ukázaly cestu. Ale ona má moje srdce a je mojí zářící hvězdou... a to by mělo stačit.

Stručný děj

Ocitáme se v roce 1864, v malém poklidném městečku v Mystic Falls, kde bratři Salvatorové jsou obyčejnými lidmi a zabývají se lidskými záležitostmi - Damon se vrátil z armády, kam se nedobrovolně přidal pod nátlakem otce, a teď hledá zabavení na volné dny; Stefan se musí chtě nechtě oženit s dcerou ředitele banky, aby rozšířil rodinné bohatství. Náhle se jejich problémy odsouvají do pozadí, protože jejich pozornost plně upoutá krásná Katherine, která oběma bratrům zamotá hlavu. S příjezdem Katherine městem otřásají hrůzné útoky na zvířata, ale později i na samotné obyvatele městě…


Žiju, nežiju... aneb začínáme

19. srpna 2012 v 16:49 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Dumala jsem, rozjímala a přemýšlela, jak blog oživit a udělat z něj víc osobitější. No a tak jsem se rozhodla pro články Žiju, nežiju, které bych chtěla vydávat na konci každého týdne, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne. Inspirovala jsem se projektem Týden s knihou, který má nastarost Rodaw, jenže já moc neumím natáčet videa a můj hlas v počítači taky není nic moc. Proto jsem se rozhodla pro tuto obdobu. Bude to formou klasického psaní, kde vám přiblížím své postřehy z knihy, kterou zrovna čtu, ale i zážitky z běžného života.

V pondělí (13.7.) jsem se odhodlala začít vypisovat svoje myšlenky a různé postřehy. Mám rozečtený třetí díl Roztomilých malých lhářek. Už od pátku a do dnes jsem nečetla. Ne že by se mi to nelíbilo, ale nějak nebyl čas.
Hlavní náplní dnešního dne byly nákupy, které jsem absolvovala se sestřenkou. Musím se přiznat, že jsem si žádnou knihu nepořídila, i když jsem v knihkupectví byla, ale hledala jsem nějakou knihu her, kterou bych v září použila s dětma, protože mi přijde, že všechno znaj a s něčím je nepřekvapím. Neobjevila jsem nic, takže jsem byla zklamaná, ale snad se mi poštěstí jindy.


30 Day Book Challenge - Den 17.

17. srpna 2012 v 15:00 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den sedmnáctý: Nejkratší kniha jakou jsem kdy četla

Kniha: Nemám žádné jméno
Autor: Dagmar Hilarová

Anotace:
Bohužel, díky své důvěřivosti a částečně neznalosti holandského jazyka, přijala nabídku Miep Diekmannové, která projevila zájem vydat tyto její zápisky v Holandsku. Knihu ovšem vydala pod svým jménem. Tímto svým činem Miep Diekmann hrubě porušila Chartu PEN. Přesto, že jde o loupež rukopisu - byla této knize udělana již 3 významná ocenění. Konečně tedy po více než 30 letech, vychází autorské dílo Dagmar Hilarové v českém jazyce, jak si to vždy přála.Očekáváme u nakladatelství Baronet...

16. srpna 2012 v 18:23 | Terisekk |  Vychází u nás

Máme tu další várku knižních novinek, kterých se v brzké době dočkáme. Tentokrát jsou to knihy od nakladatelství Baronet, které nás poslední dobou zásobuje množstvím zajímavých knih.


DOTKNI SE TEMNOTY
Karen Chance
Vychází 12. září

Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy - což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi povídají... pořád.
Zato nemrtví, to je jiná kapitola.
Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží upírům vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassii znovu našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů.
Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo - a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským mistrem - a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit...


Kniha se mi zalíbila díky obálka a i anotace je velmi zajímavá, i když zase ti upíři. Ale máme tu duchy, kteří mě poslední dobou fascinují a ráda o nich čtu a dívám na filmy. No a už 7. listopadu se dočkáme pokračování, které nese název Unesena stínem.30 Day Book Challenge - Den 16.

16. srpna 2012 v 15:00 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den šestnáctý: Nejdelší kniha jakou jsem kdy četla

Kniha: Harry Potter a relikvie smrti
Autor: J. K. Rowling
Série: Harry Potter
Díl: sedmý
Anotace:
Potterovská fantasy-sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích… Sedmička prý přináší řešení problémů - a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i "odtajnění" dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. A ještě bonus nakonec: dočtou se, jak si hrdinové ságy stojí O devatenáct let později…

Nevím to jistě, ale Harry je asi nejdelší kniha kterou jsem četla, protože si nepamatuji, kolik měl stran Zabiják. Do dnes si pamatuji, jakou jsem měla radost, když vyšel a já se do posledního dílu mohla začíst.

30 Day Book Challenge - Den 15.

15. srpna 2012 v 21:20 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den patnáctý: První kniha, kterou jsem přečetla jako dítě

Kniha: Krtek a orel
Autor: Zdeněk Miler

Anotace:
Další z příběhů oblíbeného Krtka a jeho kamarádů. Při povodni zachrání Krtek hnízdo s orlím mládětem. Mládě je hladové a bez rodičů, a tak se o něj Krteček začne starat. Snáší mu do hnízda všechno, nač si jen vzpomene, krmí ho a vychovává. Orlík roste jako z vody a Krtek ho dokonce naučí i létat.

Moje nejoblíbenější pohádka a to bezpochyby vede Krteček. Ještě dnes mám dvě knihy o nesmrtelném krtečkovi.

Co si připravilo nakladatelství CooBoo

14. srpna 2012 v 18:43 | Terisekk |  Vychází u nás

Je to už nějaký čas, kdy jsem upozorňovala na knižní novinky. A teď přináším další várku, tentokrát od nakladatelství CooBoo, které si pro nás připravilo zajímavé tituly.
Poslední dobou se u nás s knihami roztrhl pytel - to je samozřejmě dobře -, i když nestačím sledovat, co všechno vyšlo. Tady je aspoň zlomek knih, které mě zaujaly.


POSLOUCHEJ!
Sarah Dessen
Vyšlo v srpnu

Ještě vloni byla Annabel holka, co má úplně všechno - nebo aspoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školní jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. Vysoký, výrazný a hudbou posedlý Owen je polepšený mizera odhodlaný říkat lidem pravdu. Možná by Owen mohl Annabel pomoct vyrovnat se s tím, co se jí přihodilo tu noc, kdy se Sophií přestaly být kamarádky.

Od Sarah jsem četla knihu Ukolébavka, která je oddychová a nijak zvlášť nezaujme. Ani autorčin styl psaní mě moc nezaujal, ale přesto si chci knihu přečíst, protože anotace mi hned připomněla film Mluv, který se mi líbil a hlavně proto, si chci knihu přelouskat.


30 Day Book Challenge - Den 14.

14. srpna 2012 v 15:00 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den čtrnáctý: Kniha jejíž hlavní postavu bych si chtěla vzít

Tohle byla pro mě zatím nejtěžší kategorie. Dlouho jsem se rozmýšlela, ale nakonec jsem nevybrala nikoho. Okouzlí mě a oblíbím si hodně mužský postav, kterým fandím až do poslední stránky a většinou se jedná o ty parchanty, kteří se nakonec vybarví jako svatoušci se špatnou minulostí. Nejspíš bych si vybrala někoho jako je Curran ze série Kate Daniels; nebo Adriana ale i Dimitrije z VA; Jace z Nástrojů smrti; ale třeba Marian z Vůně deště od Lenky Lanczové na mě svým způsobem udělal dojem.
Uzavřela bych to asi takhle - ze všech hrdinů bych vytáhla to nejlepší a sešila do jednoho pořádného, sexy chlapa. :)

30 Day Book Challenge - Den 13.

13. srpna 2012 v 15:00 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den třináctý: Kniha jejíž hlavní postava je mi nejvíce podobná

Kniha: Pokrevní pouta
Autor: Richelle Mead
Série: Pokrevní pouta
Díl: první
Anotace:
Vampýrské akademie pokračuje! Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

V některých situacích bych řekla, že mi je Sydney podobná. Už v VA jsem si toho trochu všimla. Často jedná stejně nebo podobně jako já, ale někdy udělá pravý opak. Nevím, je to tak padesát na padesát.

30 Day Book Challenge - Den 12.

12. srpna 2012 v 15:00 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den dvanáctý: Kniha, která nejvíce připomíná můj život

Nemám pocit, že by taková kniha byla. Asi něco od Lenky Lanczová, která píše dívčí romány, které jsou ze života a v některých situacích se poznávám. :D

30 Day Book Challenge - Den 11.

11. srpna 2012 v 15:00 | Terisekk |  30 Day Book Challenge

Den jedenáctý: Kniha od mého oblíbeného autora

Kniha: Krvavý slib
Autor: Richelle Mead
Série: Vampýrská akademie
Díl: čtvrtý
Anotace:
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

Richelle píše úžasně a sérií VA si mě získala, proto se řadí mezi mé oblíbené autory. Navíc Krvavý slib je můj neojblíbenější díl z celé série.

Sny

10. srpna 2012 v 17:23 | Terisekk |  Recenze

Autor: Richelle Mead
Originální název: Succubus Dreams
Ze série: Sukuba
Díl: třetí
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 280
Doba četby: 3 dny

Muži jí nedokáží odolat.
Jen jeden.
Ten, kterého chce ona.

Oficiální anotace:
Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášť to platí v případě sukuby Georginy Kincaidové, která získává energii ze svádění mužů. Na první pohled záviděníhodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spisovatelem Sethem - nemůžou spolu mít sex, protože tím by ho Georgina bezděčně zabila (a to, přiznejme si, by odradilo každého muže, i zamilovaného). Navíc je Seth pohlcen prací na svém nejnovějším románu a Georgina musí zasvěcovat novou, poměrně neschopnou sukubu.

A jako by toho ještě nebylo dost, Georginu trápí děsivé sny. Někdo nebo něco ji za nocí pronásleduje, vysává jí energii a předestírá nepěkné vize její budoucnosti. Georgina hledá odpovědi u Danta, vykladače snů, který má spojení s podsvětím. Jenže jeho flirtování a šarm ji matou čím dál víc, mimo jiné i proto, že její vztah se Sethem prochází krizí.

Georgina musí zkrátka řešit hned dva problémy najednou: znovu se ujmout vlády nad svým milostným životem a vypořádat se s nepřítelem, který jí vstupuje do snů. Je totiž docela možné, že pokud Georgina neuspěje, nebude už nikdy moci klidně spát…

Stručný děj

Mohlo by se zdát, že sukuba Georgina má skvělý život - může si libovolně měnit vzhled, žije věčně,… Ale není všechno tak jak se zdá, aspoň pro sukubu, která se zamilovala do člověka, se kterým nemůže mít bližší intimní vztah a to z jednoho prostého důvodu - zabila by ho. A to se právě stalo Georgině, která se zamilovala do spisovatele Setha.

Jako bonus má Georgina sny, které je rozrušují a ubírají ji nově získanou energii. Proto vyhledá vykladače snů Danta, se kterým zjišťuje, že za sny se schovává něco velkého a nebezpečného…