_

Na velikosti nezáleží

3. července 2012 v 9:23 | Terisekk |  Recenze

Další případ Heather Wellsové

Autor: Meg Cabot
Originální název: Big Boned
Ze série: Heather Wells
Díl: třetí
Nakladatelství: BB/art
Počet stran: 240
Doba četby: 6 dnů

Oficiální anotace:
Vypadá to, že se na plnoštíhlou Heather Wellsovou, bývalou pubertální pophvězdičku a současnou zástupkyni vedoucího jedné newyorské koleje, konečně usmálo štěstí. Začíná při práci studovat a co víc, má nového přítele, takže ji už tolik nezaměstnává neopětovaná láska k bratrovi jejího bývalého snoubence, soukromému detektivovi Cooperovi. I když ani teď není Heatheřin život žádná procházka růžovou zahradou: studenti se začínají bouřit, její otec se hodlá vrhnout do nějakého nového podnikání a přítel se jí chystá položit jistou životně důležitou otázku, na kterou se Heather momentálně vůbec nechce odpovídat. A její nový šéf je pěkný protiva… Jenže zase ne takový, aby si zasloužil skončit s kulkou v hlavě! Policie navíc z vraždy obviní nevinného - vedoucího studentských odborů, do kterého je až po uši zamilovaná jedna Heatheřina kolegyně. A tak se Heather navzdory všem varováním a dobrým radám opět pouští do pátrání na vlastní pěst. Dá se vůbec tohle všechno nějak rozumně zvládnout, když přitom člověk smí sníst jenom 1 500 kalorií denně?

Stručný děj

Děni ve studentském domově rozvíří nález mrtvoly. Heather najde svého otravného šéfa s prostřelenou hlavou a jako obvykle - nikdo nic neví a neslyšel. Heather, se i přes veškerá varování a přemlouvání, rozhodne hledat vraha.

A aby nebylo problémů málo, je Heather postavena před dvě důležitá rozhodnutí. Dostane nabídku znovu začít zpívat a dostat se z nechvalně pověstné "Koleje smrti". A její přítel Ted se Heather chystá požádat o ruku a Heather si není jistá, jak má odpovědět. Miluje ho? Je to její vysněný princ? Nebo stále pokukuje po svém domácím? Tolik otázek pro chudinku Heather.


Postavy

Trioligii o Heather Wellsové jsem si zamilovala. A když jsem četla poslední (?) díl, uvědomila jsem si, jak moc jsem si Heather a její kecy oblíbila. Ona rozhodně není žádná růžová nanynka, ale holka krev a mlíko. Co mi ovšem vadilo? Její vztah s Tedem. On mi prostě nesedl, stále jsem ji viděla s Cooperem. Taky je Heather až moc hodná, a kolikrát ji lidi za její ochotu pořádně vypečou. V závěru knihy mi udělala velkou radost - výběr partnera, ale i povolání, které nakonec upřednostila.

Nová postava Muffy mi už od začátku lezla na nervy. Už jenom to jméno… nevzpomenete si na jídlo - muffiny? Já pokaždé, když jsem o ní četla. :D

Hodnocení

Tak jsem trilogii dočetla. Stále pořádně nevím, jestli se spekulace, o vydání dalších knih o Heather, potvrdily. Já doufám že ano. Coopera a Heather jsem si velmi oblíbila, ale nejde jen o ně. Oblíbila jsem si i další postavy, protože na mě působily tak reálně a sympaticky.

Meg píše skvělé knihy, proto pokud jste nečetli žádnou knihu z pera Meg, neváhejte a rychle si nějakou knihu přečtěte. Píše doopravdy dobře a plynule, takže knihy se čtou jedním dechem, i když jsem tuhle knihu četla dlouho, ale to proto, že jsem psala čtvrtletku z matiky.


Moje hodnocení:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 8. července 2012 v 22:48 | Reagovat

První díl jsem před pár dny dočetla a moc se mi líbil. Jsem zvědavá na další a taky ji tak nějak vidím právě s Cooperem. :-D
A né, tohle nebyla triologie. V USA má brzo vyjít čtvrtý díl, vlastně už za pár dní. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama