_

Červenec 2012

RC recenze: Před půlnocí

30. července 2012 v 11:23 | Terisekk |  Recenze

Autor: L. J. Smith
Originální název: Midnight - The Return vol. 3
Ze série: Upíří deníky
Díl: devátý
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Doba četby: 1 den

Oficiální anotace:
Meredith odhalila při záchraně Stefana nehezká tajemství ve své minulosti a Damon se kvůli své nemístné zvědavosti proměnil v člověka, což nese velmi zle. Ze zoufalství by udělal cokoliv, aby se stal opět upírem - neváhá se dokonce vrátit do pekla Temné dimenze. Fell's Church se čím dál více začíná podobat městu duchů. Posedlost mění děti v kruté cizí tvory a situace se pomalu mění ve válku dospělých proti dětem… Kdo může, prchá…

Stručný děj

Elena, Meredith, Stefan, Bonnie a Damon se úspěšně vrátili domů z Temné dimenze, kde zachránili Stefana z vězení. Po návratu se díky své zvědavosti Damon stal člověkem, což nenese vůbec dobře. Touha stát se opět upírem ho dovede zpátky do Temné dimenze. Společnost mu ke své nelibosti dělá Bonnie, která se přesunula do Temné dimenze spolu s Damonem.

Mezitím se situace v Fell´s Church vyostřuje. Stále více dětí se stává obětí malachů, kteří posednou jejich těla. A Matt se musí skrývat před policií, která ho obvinila ze znásilnění Caroline Forbesové.


Divergence

29. července 2012 v 21:21 | Terisekk |  Recenze

Odevzdaní, Neohrožení, Sečtělí, Mírumilovní, Upřímní
A jaká je vaše volba?

Autor: Veronica Roth
Originální název: Divergent
Ze série: Divergence
Díl: první
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 344
Doba četby: 2 dny

Věříme v obyčejné činy, v odvahu, jež člověka přiměje postavit se za druhého.

Oficiální anotace:
Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Dystopické Chicago

Život v Chicagu se od základů změnil, aby se zabránilo nepokojům a válkám. Obyvatelstvo se rozdělilo na pět frakcí podle svým vlastností - nesobeckost symbolizují Odevzdaní; odvahu a nespoutanost Neohrožení; touhu po vědomostech Sečtělí; laskavost Mírumilovní a pravdomluvnost Upřímní. Člověk, který dosáhne šestnácti let, si musí vybrat jednu z frakcí, ve které stráví zbytek svého života. Pokud nesplníte zasvěcovací rituál nebo nedodržujete pravidla frakce, skončíte mezi odpadlíky. Každý musí někam patřit a odlišnost se trestá smrtí.


RC recenze: Nemám žádné jméno

25. července 2012 v 21:55 | Terisekk |  Recenze

Příběh, který vás osloví. Příběh, ze kterého vás zamrazí.

Autor: Dagmar Hilarová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 96
Doba četby: 1 den

Oficiální anotace:
Bohužel, díky své důvěřivosti a částečně neznalosti holandského jazyka, přijala nabídku Miep Diekmannové, která projevila zájem vydat tyto její zápisky v Holandsku. Knihu ovšem vydala pod svým jménem. Tímto svým činem Miep Diekmann hrubě porušila Chartu PEN. Přesto, že jde o loupež rukopisu - byla této knize udělana již 3 významná ocenění. Konečně tedy po více než 30 letech, vychází autorské dílo Dagmar Hilarové v českém jazyce, jak si to vždy přála.

Dagmar Hilarová

Dagmar byla česká spisovatelka a básnířka, svá díla zasvětila hlavně dětem. Její díla byla přeložena do několika jazyků, a její nejznámější dílo Nemám žádné jméno získalo několik ocenění. Avšak prvního vydání této knihy jsme se dočkali až teď - vinou neseriózního chování holandské spisovatelky Miep Diekmann, která si dílo přivlastnila a vydává se za jeho autorku.

Stručný děj

Dagmar Berzetti pochází z židovské rodiny žijící v Praze. Což by nebylo tak neobvyklé, kdyby se u moci nedrželi nacisté. Ke svým patnáctinám dostane "dárek" - lístek, ve kterém je povolána do koncentračního tábora Terezína. Je nucena opustit svou rodinu i svou lásku Bubiho. V drsném prostředí tábora si začíná vést deník (který se stal předlohou pro tuto knihu); nachází své příbuzné - tetu, strýce a sestřenici; přátelé; a dokonce lásku Jiřího Pavla. Jenže v táboře není nic jisté a situace se mění během vteřiny. Její rodina je odvezena transportem a později musí Terezín opustit i Jiří. Navíc Dagmar onemocní encefalitidou a tábor zahlcuje epidemie a nikdo nemá jistotu, kdy válka skončí…

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Divergence

24. července 2012 v 22:54 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)


Divergence

Veronica Roth

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Všude jsem četla nadšené recenze. A řekla jsem si, že to nebude jen tak a navíc je hodně vysoko hodnocena a kolem samí nadšení čtenáři a jako bonus nádherná obálka.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Jiný svět

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Věřit

RC recenze: Nebezpečná láska

22. července 2012 v 21:24 | Terisekk |  Recenze

Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 376
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Stručný děj

Ošetřovatelka Paige je po smrti svého pacienta Luca Russoa, doporučena do rodiny Bavettových. Rodina shání odbornou péči k svému synovi Michaelovi. Na první pohled se Michael zdá jako zdravý dospělý muž, ale záhy se Paige dozvídá o Michaelově problému - po autonehodě se z kómatu probral s mentalitou malého kluka a dospělý Michael je tentam. Nikdo neví, kdy se Mike probere do normálního vztahu a jestli vůbec. Navíc Michaelův zdravotní stav není jediná záhada, která se vznáší nad rodinou Bavettových.


Bezpochyby mrtví

20. července 2012 v 21:59 | Terisekk |  Recenze

Autor: Charlaine Harris
Originální název: Definitely dead
Ze série: Pravá krev
Díl: šestý
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 328
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Protože má Sookie Stackouseová tak málo příbuzných, vůbec se jí nelíbí, že přišla o další - o svou sestřenici Hadley, družku královny luisianských upírů. Hadley zanechala Sookie všechen svůj majetek, když před pár týdny nečekaně skonala, i když vlastně byla již dlouho neživá. Ale vymáhat dědictví se zdá být značně riskantní. Jsou totiž tací, kteří by neradi viděli, kdyby se Sookie seznámila s Hadleyinou minulostí, a i s jejím majetkem, příliš důkladně. A jsou připraveni použít všech dostupných prostředků, aby jí v tom zabránili. A ať je to kdokoli, jsou určitě nebezpeční, a Sookin život je opět v ohrožení.

Stručný děj

Sookie Stackhausová má opět napilno. Nejenže se snaží vyrovnat s city, které jí cloumají a sama neví, co pořádně znamenají a jakého muže doopravdy miluje. Ale dřív, než tenhle problém stačí vyřešit, v Bon Temps se ztratí dítě; Sook napadnou vlkodlaci; a ke všemu jí královna Luisiany chce na královském dvoře, aby vyklidila byt po své
zemřelé sestřenici Hadley, kde zjistí, že na královnu se chystá podraz, který může mít fatální následky…


První rudá kapka

18. července 2012 v 21:46 | Terisekk |  Recenze

Autor: Jeaniene Frost
Originální název: Frist drop of crimson
Ze série: Svět nočních lovců
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 368
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - jejím nejlepším přítelem je poloupír Cat Crawfield, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách, a jakýsi démon označil Denise za oběť. Je tu však ještě záhadný a všemocný upír Spade, který se již staletí potlouká po zemi s úkolem chránit ty okouzlující lidi v ohrožení, i kdyby to mělo znamenat zničení vlastních soukmenovců. I když v jeho nejhlubších útrobách klíčí hlad po Denise a touha se jí zmocnit, Spade ví, že jej musí potlačit a čelit nočním můrám společně s ní.

Stručný děj

Když se Denise vrací z pohřbu své sestřenice, přímo před očima jí záhadný muž zabije bratrance. Ke všemu vrah znenadání zmizí jako pára nad hrncem a samozřejmě nikde žídní svědci, až na Denise. Policie uzavře smrt jako zdravotní kolaps a nikdo Denise nevěří, že jde o vraždu. Ještě téže noc ji navštíví záhadný muž, ze kterého se vyklube ďábel, který hledá Denisina ztraceného příbuzného. Označí Denise svými značkami, které ji pomalu přeměňují v samotného ďábla. Proto je nucená obrátit se na přitažlivého upíra Spadea, i když se po smrti svého manžela zapřísáhla, že už nikdy nevstoupí do světa nočních stvůr. Kvůli strachu o svůj život, byla donucena porušit svůj slib.


Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Úspěšná smolařka

16. července 2012 v 21:09 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)


Úspěšná smolařka

Meg Cabot

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Poslední dobou mi příjde, že si dávám marathon knih od Meg Cabot. Ale když ona píše tak skvěle. Úplně jsem si její styl zamilovala a chci přečíst všechny knihy od ní.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Hovořící pusa

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Mluvit

Přečteno podtrženo - červen 2012

15. července 2012 v 20:42 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
  • Další měsíc, který vám dlužím. Navíc jsem se moc nepolepšila a moje konto přečtených knih ze červen je stejné jako za květen - pouze 3.
  • Nebudu dál zržovat, přejdeme ke kategoriím.

Vybíráme z těchto knih:


Jonas

14. července 2012 v 10:01 | Terisekk |  Recenze
Autor: Eden Maguire
Originální název: Jonas
Ze série: Krásní mrtví
Díl: první
Nakladatel: Fragment
Počet stran: 274
Doba četby: 5 dnů

Oficiální anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

Stručný děj

Hlavní hrdinka Darina žije se svou rodinou v malém městě. Bohužel místo toho, aby řešila běžné věci, jako je móda a nové kluky ve škole, jako normální náctiletá dívka. Jenže Darina se vyrovnává s faktem, že její přítel Phoenix byl při rvačce zabit. I celé město je na nohou - tohle nebylo první úmrtí za poslední rok. Bylo jich celkem čtyři.

Darina se nemůže srovnat s faktem, že její přítel je mrtvý. Zdrcená projíždí okolím a hledá klid. Jednou však narazí na opuštěnou stodolu. Zvědavost jí nedá a musí ji jít prozkoumat. V opuštěné budově najde Phoenix, další tři mrtví studenty a Huntera, který to tam jaksi všechno vede. Ale studenti už nejsou stejní, nejsou lidé, jsou Krásní mrtví…

Přečteno podtrženo - květen 2012

13. července 2012 v 22:19 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
  • Doháním své resty. Vím, hodně pozdě, ale lepší pozdě než nikdy :D
  • Květen byl tak trochu hektický, protože jsem se po pěti týdnech nemoci vrátila do školy a bylo toho celkem dost. Takže jsem ani moc nečetla.
  • Za květen jsem přečetla pouze 3 knihy, což je hrozné, ale nic se nedá dělat. :)

Vybíráme z těchto knih:

Challenge

12. července 2012 v 20:24 | Terisekk


Zpěvavé léto
Léto se nám pomaloučku (!) ale jistě blíží. Já osobně netrpělivě vyhlížím začátek prázdnin a moc
se na ně těším. A jak jinak strávit prázdniny než s knihou? Rozhodně se chystám číst a opalovat se. Vlastně
celé letošní prázdniny jsou pro mě vícemémě flákací, ale taky se chci zaměřit na povinnou četbu. A aby nám to čtení šlo ještě veseleji, uspořádala Syki z Knižního doupěte letní challenge.
Já jsem si za cíl dala přečíst 25 knih, takže se dostanu k sýkorce parukářce.Knihy od A do Z
Knihy od A do Z
Knižní výzva na rok 2012, kterou pořádá Luc. A co je úkolem? Už z názvu můžete vytušit, o co půjde. Za rok 2012 se budu snažit přečíst knihu od každého písmenka v abecedě (26 knih).Zimní výzva - SNĚHULÁK (27. 11. - 31. 12.)
Jde o knižní challenge, kterou pořádá VeEee. Soutěž započne 27. listopadu a potrvá až do 31. prosince. A o co vlastně jde? Jak už jsem se zmínila, tak jde o knižní výzvu, kde se každý účastní snaží postavit svého sněhuláka, podle množství přečtených knih. Pokud by jste se chtěli dozvět víc a zapojit se - klikněte na obrázek.

Projekty

12. července 2012 v 20:19 | Terisekk

Knihy v mých myšlenkách
Už druhým rokem se u Abyss koná celoroční výzva - Knihy v mých myšlenkách. Řekla bych, že spousta lidí projekt zná, protože minulý rok měl velký ohlas a mnoho lidí se přihlásilo. Já o něm slyšela až ke konci roku a to jsem usoudila, že účast by neměla cenu. K mému štěstí se uskutečnil druhý ročník.
Jedná se o malé ohldnutí a zamyšlení nad knihou, kterou jste přečetli.Putovní čtenářský deník
Projekt, který pořádá opět Abyss. Do oběhu se dostal diář, který si po čtrnácti dnech předávají čtenáři. Je to podobný projekt jako Rok s knihou, ovšem nejde o to, aby si každý hrabal na vlastním písečku, ale tvoří se společný diář.
Rok s knihou
Velmi zajímavý projekt, který mě nadchl. Pořádá ho Syki z Knižního doupěte. Úkolem je si pořídit diář, do kterého si po celý rok budete zapisovat své myšlenky, které vás při četbě napadly, postřehy nebo i hlášky, u kterých jste se zasmáli.
Čtení na zasněžené večery (27. 11. - 18. 11.)
Další projekt, který pořádá VeEee společně s Sue. Úkolem je, vést si po dobu adventu deníček, který obsahuje vaše knižní dojmy, myšlenky, nápady, které vás během čtení napadly a každou adventní neděli je uveřejnit, bez spoilerů samozřejmě, abychom nezkazili ostatním zážitek z knihy.Novoroční knihovzetí (1. 1. 2012)
Projekt ze z dílny Kath. Vaším úkolem je 1. 1. 2012 v 00:00 hod, zveřenit seznem knih (5, 10, 15...), které si chcete v roce 2012 pořídit a v průběhu roku si zakoupené kihy odškrtávat.
Vánoční řetězovka (27. 11. - 18. 12.)
Řekla bych, že už každý z názvu pozná o co půjde. Každý už jsme se nějaké řetězovky zúčastnili anebo jsme na ni narazili. Tuto řetězovku pořádá Sue a úkolem bude vyplnit každou adventní neděli otázky týkající se Vánoc, které uveřejní Sue a blogu.

Soutěž: Vítejte prázdniny - VYHLÁŠENÍ VÝHERCŮ

11. července 2012 v 9:00 | Terisekk |  Já a moje žvásty
AKTUÁLNÍ SOUTĚŽ!!

Deset dní prázdnin máte za sebou a tím pádem víte, co nás čeká? Jasně - vyhlášení mé první soutěže vůbec. Soutěžení mě natolik nadchlo, že se další soutěže dočkáme na konci letních prázdnin, aby jsme si zpříjemnili začátky školy...?

Než přejdu k samotnému vyhlášení, tak mám pro vás pár informací. Jsou vylosováni dva výherci. První výherce získá knihu, kterou si mohl vybrat - Dokonalý pár, Pýcha a předsudek, Pod nekonečnou oblohou, Pýcha a předsudek. A druhý výherce získá knihu Jonas ze série Krásných mrtvých.

Do soutěže se zapojilo 49 lidí a bylo uděláno 428 vstupů. Všem bych chtěla strašně moc poděkovat, udělali jste mi radost. Hlavně se mi líbili vaše vymyšlené básničky, fakt se povedly. Jmenovitě bych chtěla pochválit: Rodaw, Katys, Gabku, Terezu B. (její příjmení jsem záměrně nepsala, snad se pozná :)), Nikariku, Suši, Luckily, cizinku, Emily.L, Marie V., Ells, Tangerine, Laurdes, Dominika Couf. Pokud byste chtěly, zveřejnila bych vaše básničky, protože byly fakt povedené.

A teď k samotnému vyhlášení. Kdo to nakonec vyhrál???


Maryša

10. července 2012 v 13:12 | Terisekk |  Cestujeme s povinnou četbou...

Autor: Alois a Vilém Mrštíkové
Nakladatelství: Artur
Rok vydání: 2011


Tématický plán
Maryša - dcera statkáře Lízala -, je zamilovaná do Francka. Její lakomý otec vztahu nepřeje, a proto, když Francek odejde na vojnu, provdá Maryšu za mlynáře Vávru. Maryša se nakonec nedobrovolně za Vávru provdá. Maryša je v manželství nešťastná a nakonec i Lízalovi svého rozhodnutí začnou litovat, protože mlynář Vávra Maryšu bije. Když se Francek vrátí z vojny, je stále zamilovaný do Maryši a láká ji, aby s ní utekla do Brna. Maryša zprvu odmítá, ale nakonec souhlasí. Vávra se dozví, že Francek byl za Maryšou a chce Francka zabít. Rozlobená Maryša nasype Vávrovi do kafe jed. Nakonec činu lituje a zanevře na celý svět.


Postavy: Maryša - selská dívka, vzdorná (nechce si vzít Vávru)
Mlynář Vávra - vdovec s třemi dětmi; má tvrdé jednání; sobecký
Sedlák Lízal - otec Maryši; vychytralý, lakomý, ale nakonec se změní
Francek - láska Maryši

Prostředí: skutečné, místně určené - Moravská dědina