_

Červen 2012

Slepá vášeň

25. června 2012 v 14:16 | Terisekk |  Recenze

Autor: Meg Cabot
Originální název: She Went All the Way
Nakladatelství: BB/art
Počet stran: 288
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Scenáristka Lou Calabreseová se cestou na natáčení v aljašské divočině musí mačkat v helikoptéře s tím posledním, o koho by stála: je to Jack Townsend, sex symbol Hollywoodu, ale pro Lou jen nafoukaný sukničkář. Zrovna nedávno ho odkopla hrdinka posledního filmového hitu, která se vzápětí provdala za Louina dlouholetého přítele. Lou má pocit, že nic horšího ji už nemůže potkat.

Ovšem jen do chvíle, než se z pilota vyklube nájemný zabiják, který má miláčka Ameriky zastřelit, a jejich vrtulník havaruje uprostřed zasněžených lesů. V té nejhorší možné chvíli, kdy by měli myslet jen na záchranu, si pak Jack začne lámat hlavu, proč si nikdy nevšiml, jak je ta jedovatá scenáristka sexy. A ona v něm pomalu přestává vidět jen náfuku a sukničkáře…

Stručný děj

Úspěšná scenáristka a držitelka Oskara - Lou Calabreseová se jednoho dne probudí a zjistí, že se její bývalý přítel, který se nechtěl vázat, žení. Proto neváhá s odjezdem na Aljašku, kde se natáčí její nejnovější film, kde v hlavní roli vystupuje Jack Townsend, kterého nesnáší nejvíc ze všech lidí na světě. Ke všemu ti dva musí sedět v jedné helikoptéře, načež Lou záhy zjistí, že sdílet vrtulník s Jackem je to nejhorší, co může být… Z pilota se vyklube nájemný vrah, který má jediný cíl - zabít Jacka. A když se helikoptéra zřítí uprostřed divokých lesů, začíná hra o přežití a Lou postupně zjišťuje, že Jack není až zas tak špatný, jak si myslela…

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Slepá vášeň

22. června 2012 v 11:32 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)Slepá vášeň

Meg Cabot

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Meg se řadí mezi mé oblíbené spisovatelky. Četla jsem od ní skvělou sérii Mediátor, sérii o Heather Wellsové a teď jsem se vrhla na další knihu a nezklamala mě.
Meg má úžasný, specifický způsob psaní, který jsem si zamilovala.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Hollywoodská hvězdička

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Skrývat


Soutěž: Vítejte prázdniny

20. června 2012 v 15:24 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Mám pro vás nachystanou prázdninovou soutěž, kterou má na statosti Rodaw. A protože se prázdniny blíží (taky se tak těšíte? :)) zbývající dny a pár dnů z července si zpříjemníme soutěžením. Když kliknete na obrázek, dostanete se na seznam dalších blogerů, kteří pořádají soutěž.
Jedná se o mojí první soutěž a proto budu losovat hned DVA výherce.

O co budeme soutěžit?


Chvátám, chtávám…

15. června 2012 v 13:11 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Už je to nějakou dobu, co jsem naposledy přidala článek. Radši se nebudu ani dívat, kdy to bylo, jinak to se mnou švihne. :D

Mohla bych vám tady napsat všechno, co mě trápí a zdržuje od blogu, ale asi to nechcete slyšet co? Víte co? Já vám to stejně napíšu a budu ráda, když se podělíte o své zážitky a řeknete, že to máte podobně a nejsem v tom sama. Pokud vás moje důvody nezajímají, přeskočte následující dva odstavece. ;)

Jako prvního "škůdce" bych označila školu. Připadá mi, jako by se všichni učitelé zbláznili a chtěli nám osladit dny, kdy máme mozek mimo hlavu a těšíme se na prázdniny. Není den kdy by jsme nepsali nějakou písemku. Pokud píšem jen jednu, pískám si. Například dneska jsem měla jen tři hodiny (Jo opravdu si mám na co stěžovat, ale dnes to bylo opravdu výjimka. V pondělí mám do půl pátý. :D), měla jsem tedy tři hodiny a psali jsme malou a čtvrtletní písemku a jako bonus zkoušení. Fakt se těším až bude příští týden u konce. Páni profesoři, na písemky máme celé pololetí a ne dva týdny před klasifikací!!!

Dopisy hrdinům (2)

7. června 2012 v 12:31 | Terisekk |  Dopisy hrdinům


Meme dopisy hrdinům se na blogu bude vyskytovat každý čtvrtek. Meme má pod taktovkou Awekki, která tento skvělý projekt vymyslela.
Psala jsem svůj druhý dopis, tentokrát Hansovi Hubermannovi, který se vyskytl v Zlodějce knih.