_

Zpěvavé léto

29. května 2012 v 14:39 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Léto se nám pomaloučku (!) ale jistě blíží. Já osobně netrpělivě vyhlížím začátek prázdnin a moc se na ně těším. A jak jinak strávit prázdniny než s knihou? Rozhodně se chystám číst a opalovat se. Vlastně celé letošní prázdniny jsou pro mě vícemémě flákací, ale taky se chci zaměřit na povinnou četbu. A aby nám to čtení šlo ještě veseleji, uspořádala Syki z Knižního doupěte letní challenge.
Já jsem si za cíl dala přečíst 25 knih, takže se dostanu k sýkorce parukářce.Tento článek mi poslouží jak orozcestník k jednotlivým knihám. Bude zde odkaz na recenzi, hodnocení knihy a odkaz na písničku, která by knihu vystihovala.

 1. Jonas - Eden Maguire (2,5 hvězdičky) - The Cranberries - Zombie - písničku jsem vybrala nejen kvůli jejímu názvu, ale vyvolává se mně stejné divné pocity jako kniha.

 2. Maryša - bratři Mrštíkové (2 hvězdičky) - Kaiser a Lábus - Maryša - Sice se nejedná o písničku, ale snad to nevadí.

 3. Zkrocení zlé ženy - William Shakespeare (3 hvězdičky) - Při četbě mě nenapadla žádní písnička a ani teď mě nic nenapadá. Proto přidám aspoň trailer Národního divadla na tuto hru.

 4. Slepá vášeň - Meg Cabot (4 hvězdičky)

 5. Vůně deště - Lenka Lanczová (4 hvězdičky) - UDG - Zpěvy deště - Samotná písnička se v knize několikrát objevila. A ten text se taky hodí k názvu knihy.

 6. Na velikosti nezáleží - Meg Cabot (4 hvězdičky) - Christina Aguilera - Beautiful - Heather často řeší svůj vzhled, nadváhu. Proto jsem pro ni vybrala tuto písničku.

 7. Krvavý slib - Richelle Mead (5 hvězdiček) - Simple plan - Save you - I když už jsem knihu četla, teď jsem jí četla asi po třetí, pořád příběh Rose prožívám jako poprvé. Její láska k Dimkovi je obdivuhodná.

 8. Černobílý svět - Kathryn Stockettová (4 hvězdičky) - Volba je jasná - Michael Jackson - Black or white - tahle písnička se ke knize perfektně hodí, takže moje volba nepřekvapí. :)

 9. Úspěšná smolařka -
 10. První rudá kapka -
 11. Bezpochyby mrtví -
 12. Nebezpečná láska -
 13. Všichni mrtví -
 14. Divergence -
 15. Nemám žádné jméno -
 16. Před půlnocí -
 17. Hůř než mrtví -
 18. Sny -
 19. Jak začíná láska -
 20. Mrtví odcházejí -
 21. Dokonalé -
 22. Pýcha a předsudek -
 23. Zrození -
 24. Vstříc temnotě -
 25. Sólo pro Kristýnu -

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama