_

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Na velikosti nezáleží

30. května 2012 v 11:45 | Terisekk


Na velikosti nezáleží

Meg Cabot

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Meg Cabot se řadí mezi moje oblíbené spisovatelky. Už v sérii Mediátor jsem si oblíbila její styl psaní, který je senzační. Proto jsem neváhala a vrhla se i na sérii o Heather Wellsové.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Kolej smrti

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Řešit

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Mám ráda Heather. Její myšlenkové pochody, které nás doprovází po celou dobu příběhu, mě dostávají do kolen. Celá série je psaná s neuvěřitelnou lehkostí, přesto se nejedná o lacinou frašku, ale příběh má i skrytý význam.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbil se mi konec, i když se jedná o klišoidní klišé, prostě jsem si to takhle přála už od začátku. Že to skončilo moc pohádkovsky? U jiných knížek by mi to vadilo, ale je zvláštní že tady ne.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jedná se o poslední díl, série (zatím) nepokračuje. Byly spekulace, že Meg píše další díly, ale nevím, jak to nakonec dopadlo.

7. Hodnocení
Knihu hodnotím zaslouženými čtyřmi hvězdičkami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama