_

Květen 2012

Dopisy hrdinům (1)

31. května 2012 v 15:57 | Terisekk |  Dopisy hrdinům

Meme dopisy hrdinům se na blogu bude vyskytovat každý čtvrtek. Meme má pod taktovkou Awekki, která tento skvělý projekt vymyslela.
Původně jsem chtěla psát úplně někomu jinému, ale nakonec jsem se rozhodla pro Elenu Gilbertovou, kterou známe z Upířích deníků.


Milá Eleno,

původně jsem chtěla psát úplně jinému hrdinovi, který si mě získal a mám ho ráda. Ale považovala jsem za nutnost napsat tobě a upozornit tě na pár věcí, které bys rozhodně měla změnit…

Recenze

31. května 2012 v 10:23 | Terisekk
 • Sestavila jsem pro větší přehlednost seznam recenzí, které jsem napsala. K recenzím přidávám svůj vlastní názor a myšlenky, které mě napadly. Budu ráda pokud se podělíte o svůj názor a napíšete případné připomínky.
 • Seznam je seřazený podle názvu knihy nikoli autora.
 • Zkratka, která se objevuje u několika titulů, ČtD = čtenářský deník

1,2,3...


A


B


C,Č


D

 • Dočista mrtví - Charlaine Harris (Pravá krev #5)
 • Divergence - Veronica Roth (Divergence #1)
 • Dokonalé - Sara Shepard (Roztomilé malé lhářky #3)
 • Démon z Hex Hall - Rachel Hawkins (Hex Hall #2)
 • Dokonalý pár - Ally Condie (Matched #1)

E


F


G


H


CH

 • RC recenze: Chuť krve - "L. J. Smith" (Stefanovy deníky #2)

I


J


K


L


M


N


O


P


R


S,Š


T


U


V


W,X,Y


Z,Ž
Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Na velikosti nezáleží

30. května 2012 v 11:45 | Terisekk


Na velikosti nezáleží

Meg Cabot

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Meg Cabot se řadí mezi moje oblíbené spisovatelky. Už v sérii Mediátor jsem si oblíbila její styl psaní, který je senzační. Proto jsem neváhala a vrhla se i na sérii o Heather Wellsové.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Kolej smrti

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Řešit

Zpěvavé léto

29. května 2012 v 14:39 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Léto se nám pomaloučku (!) ale jistě blíží. Já osobně netrpělivě vyhlížím začátek prázdnin a moc se na ně těším. A jak jinak strávit prázdniny než s knihou? Rozhodně se chystám číst a opalovat se. Vlastně celé letošní prázdniny jsou pro mě vícemémě flákací, ale taky se chci zaměřit na povinnou četbu. A aby nám to čtení šlo ještě veseleji, uspořádala Syki z Knižního doupěte letní challenge.
Já jsem si za cíl dala přečíst 25 knih, takže se dostanu k sýkorce parukářce.


Stínem políbená

27. května 2012 v 15:50 | Terisekk |  Recenze

Autor: Richelle Mead
Originální název: Shadow kiss
Ze série: Vampýrská akademie
Díl: třetí
Nakladatel: Domino
Počet stran: 328
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

Stručný děj

Po rozruchu, který spáchali Strogojové, a se kterými Rose bojovala a za to si vysloužila molnijské značky, se studenti vrací ze zimního střediska zpět na akademii Svatého Vladimíra. Všechno se pomalu vrací do starých zajetých kolejí. Ovšem Rose a Eddie nemůžou zapomenout na hrůzný zážitek se Spokane. Po uvolněném Eddiem není ani památky a Rose? Tu začal pronásledovat duch zesnulého kamaráda Masona. A to není jediná zvláštnost, která se v Rosině životě objevila.

Vychází u Baronet (Květen - červen)

26. května 2012 v 15:58 | Terisekk |  Vychází u nás

Šepoty ze záhrobí od Charlaine Harris, která je autorkou Pravé krve. Právě teď se na obchodní pulty dostala její nová série. Oblíbila jsem si autorčin styl psaní, její knihy mám ráda, proto si novou sérii taky pořídím.

Pokud máte rádi upíry a fandíte jim, mám pro vás dobrou zprávu. Nakladatelství Baronet vydává další knihu o tvorech, kteří vládnou v noci. Kniha se jmenuje Upírská střední - prvák od Douglas Rees. A hned v červnu vychází druhý díl.

Také se dočkáme druhého dílu z cyklu o Padlých andělech a kniha ponese název Chtíč. Sérii jsem zatím nečetla. Od J.R.Ward mám přečtené první tři díly ze série Bratrstvo černé dýky.

Andělé noci

25. května 2012 v 18:19 | Terisekk |  Recenze

Autor: Lili St. Crow
Originální název: Strange angels
Ze série: Andělé noci
Díl: první
Nakladatel: BB/art
Počet stran: 272
Doba četby: 6 dnů

Oficiální anotace:
Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat... Dru Andersonová je "divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem...

Stručný děj

Dru Andersonová se spolu se svým otcem stěhuje z města do města. Přesně tak, jak její otec potřebuje, protože loví všelijaké potvory, o kterých normální svět nemá ani páru.
Dru nikdy nebyla v bojové akci sama. Občas v boji odehrála malou roli. Nejčastěji když prováděla nějaké kouzlo.
Jednou se otec dru vydá do boje. Něco zcela běžného, jenže tentokrát se všechno změní. Její otec se vrátí, ale jako zombie, které chce Dru zabít. A najednou je Dru na všechno sama a to je teprve začátek velké zkoušky, která se nazývá život.

Vychází u BB/art (Červenec - prosinec)

24. května 2012 v 13:37 | Terisekk |  Vychází u nás

Hra lží od Sary Shepardové, která napsala sérii Roztomilé malé lhářky. Už před nějakým časem jsem začala sledovat seriál The Lying game, který je natočen právě podle knihy Hra lží. A anotace vypadá hodně zajímavě. Vypadá to, že knihu bude vyprávět jedna z dvojčat, která byla zabita?

A spisovatelku Saru jen tak neopustíme, protože se taky chystá vydání čtvrtého dílu Roztomilých malých lhářek s názvem Neuvěřitelné. Obálka je zvláštní, modelka slibuje tajemný děj, ale obálka se mi líbí. Rozhodně lepší než originál, za obálky zaslouží nakladatelství pochvalu a vůbec mi nevadí, že tam nejsou holky ze seriálu.

The vampire diaries 03x22

13. května 2012 v 16:03 | Terisekk |  Já a moje žvásty
 • Chtěla bych upozornit,že článek obsahuje spoilery z třetí série. Pokud nejnovější díly neviděly, v následujícím textu vám bude prozrazen děj!
Dnes jsem shlédla poslední díl The vampire diaries. Teď nás čeká dlouhá letní pauza a dalších dílů se dočkáme až v září a řekla bych, že se máme na co těšit. :) Článek jsem pojalo jako ohlédnutí za posledním dílem třetí série (03x22). Jsem nabitá tolika dojmy, že se z toho musím vypsat.

Přečteno podtrženo - duben 2012

7. května 2012 v 17:12 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
 • Taky vám přijde, že to strašně rychle utíká? Mě hrozně. Přijdeme ti jako před týdnem, kdy jsem psala článek Přečteno podtrženo za březen a on už tu je květen! Už se nám blíží vytoužené prázdniny, na které se moc těším, protože se budu moct plně věnovat knihám. V létě bych se chtěla zaměřit na povinnou četbu a starou dobrou klasiku. No uvidíme, jak to nakonec všechno dopadne.
 • Jo ještě bych chtěla připomenout, že probíhají dva májové knižní hopy, takže určitě zkuste své štěstí, protože co? Knih není nikdy dost!
 • No a teď se přesuneme zpátky k článku. Tento měsíc jsem přečetla šest knih.

Vybíráme z těchto knih:

Magie útočí

4. května 2012 v 17:19 | Terisekk |  Recenze

Autor: Ilona Andrews
Originální název: Magic strikes
Ze série: Kate Daniels
Díl: třetí
Nakladatel: Fantom Print
Počet stran: 272
Doba četby: 1 den

Oficiální anotace:
Od chvíle, kdy začala Kate Danielsová pracovat pro Řád rytířů milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranormálními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá. Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtvý, Kate zjišťuje, že stojí proti dosud největší výzvě své kariéry. Její vyšetřování ji totiž zavede k Půlnočním hrám. Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná omezení ani pravidla. Jí a Curranovi, Pánovi šelem, se podaří odhalit temné plány, jež by mohly navždy změnit osudy všech atlantských kožoměnců...

Stručný děj

Kate Daniels - žoldačka, která začala spolupracovat s Řádem rytířů -, má o zábavu postaráno, když jí povolají k mrtvole kožoměnce. Když ale dorazí na místo je svým kamarádem Jimem poslána domů s tím, že Smečka si to vyřídí sama. Ale Kate není ta, která se nechá jen tak odbýt a kvůli pomoci Jimovi se dostává do křížku s Curranem, Derek je těžce zraněn a bojuje o život a ještě musí věnovat pozornost záhadnému týmu, který se objevil v Půlnočních hrách. Na Kateinu hlavu se toho valí až dost…

Zabiják

3. května 2012 v 22:21 | Terisekk |  Cestujeme s povinnou četbou...
Autor: Émile Zola
Nakladatelství: Československý spisovatel s.r.o.
Rok vydání: 2009

Tématický plán:
Román popisuje život nejnižší vrstvy tehdejší společnosti v 19. století.
Příběh vypráví mladičká Gervaisa, která se se svými dvěma syny a manželem přestěhovala do Paříže. Nežijí si moc dobře, protože její manžel Lantier je velmi rozmařilý a později Gervaisu opouští. Gervaisa se statečně staví na své nohy, provdá se za klempířského dělníka Coupeaua, se kterým má dceru Nanu; a zřizuje si vlastní prádelnu. Zpočátku poklidný život se změní po těžkém úrazu Coupeaua. Dříve vzorný, pracovitý manžel se mění na líného muže, které své špatné svědomí utápí v alkoholu. Gervaisa sama živí celou rodinu. Nakonec taky propadá alkoholu. V závěru románu umírá Copeau v pařížském blázinci a jako žebračka umírá i Gervaisa, pro kterou je smrt vysvobozením.

Postavy: Gervaisa - Hlavní postava románu. Venkovanka, která se přestěhovala do Paříže za
vidinou bohatství.
Coupeau - 2. manžel Gervaisy. Zpočátku snaživý dělník, nakonec trable zahání
alkoholem
Lantier - 1. manžel Gervaisy.
Nana - dcera Gervaisy a Coupeaua, je o ní napsán samostatný román "Nana"

Prostředí: skutečné, místně určené - Paříž, je zachyceno podrobně

Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas... aneb zaHOPkej si taky

1. května 2012 v 20:31 | Terisekk
Hynku, Viléme, Jarmilo..., i vy všichni ostatní,
taky jste si všimli, že se nám někde ztratilo jaro a žezlo rovnou přebralo léto? Poslední dny jsou pořádné pařáky a víte co? Já jsem nemocná. :D Nemohla jsem si vybrat lepší dobu... ale stejně chodím na zahradu, takže moje alergie na sluníčko má šanci se projevit a není o nic ochuzena. Vím, že bych měla ležet, jak mi nakázal doktor, ale doma se to prostě nedá vydržet... Snad za to nepřijdu do pekla. :D