_

Březen 2012

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Pravá krev: Mrtví pro svět

24. března 2012 v 19:44 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)


Pravá krev: Mrtví pro svět

Charlaine Harris

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Série se mi líbí, i když to není žádný velký trhák. Charlaine má skvělý styl psaní, takže vám knížka krásně plyne a než se nadějete, jste na poslední stránce.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Ztráta paměti

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hlídat

Sladká políbení (2)

23. března 2012 v 14:58 | Terisekk |  Sladká políbení

Pátek patří meme, které pochází z dílny Syki. O co jde? Jak název napovídá, vyberete si jeden moment z knihy, kdy se dva políbí nebo se polibek neuskuteční, ale je tam to správné jiskření.

Vzpoura

Andrea Cremer


Políbil mě na hrdlo, "Vidíš, tohle je mnohem lepší než olizování." Náhlé zrychlení srdečního tepu a spalující horko mi prozradily, e je to opravdu mnohem lepší.

Otočila jsem se dřív, než mi v tom mohl zabránit, a zvedla hlavu, lačná po jeho polibku, Když se naše rty setkaly, jako by mě celou zachvátily plameny. Líbal mě zlehka, dráždivě. Ty jemné doteky jeho rtů přímo bolely, probouzely ve mně touhu po něčem dalším. Zabořila jsem mu prsty do vlasů a přitáhla si ho blíž. Kousla jsem ho do rtu. Položil mi ruku na záda, druhou mi vklouzl pod halenu a začal mě zkoumat a laskat.

"Tolik jsi mi chyběla," šeptal.

"Ty mně taky," přiznala jsem a málem se zajíkla, když mě políbil na tvář. Má kůže jako by pod jeho elektrizujícími doteky ožívala.

Bylo nebylo... #5

22. března 2012 v 17:59 | Terisekk |  Bylo nebylo
Meme pořádáné Kath.
  • Vezmi knihu kterou právě čteš
  • Nalistuj první stranu
  • Napiš první větu


Mrtví pro svět
Charlaine Harris

Když jsem se vrátila domů z práce, na domovních dveřích jsem objevila přilepený lístek.


Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Vampýrská akademie

22. března 2012 v 14:12 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)


Vampýrská akademie

Richelle Mead

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jedná se o mou oblíbenou sérii. Oblíbila jsem si Rose, takže jsem se rozhodla, přečíst si její příběh hezky od začátku.
A proč tuto sérii začala vůbec číst? Kniha vyšla v době, kdy světem cloumala série Stmívání. Já jsem knihu číst vůbec nechtěla, protože jsem si myslela, že Stmívání nic nemůže překonat. (Ano, i já jsem podlehla Edwardovi :D a nestydím se za to. Četla jsem i předtím, ale se Stmíváním přišlo to pořádné boom.) Kamarádka knihu stále vychvalovala, až jsem si ji jednou půjčila a už to jelo... Edwarda nahradil Dimitrij! :D

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Zakázaná láska

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Chránit

Lebedí si na poličce 1

21. března 2012 v 13:56 | Terisekk |  Lebedí si na poličce
Hlásím se, a splnila jsem to, co jsem slíbila - přišli mi nové knížky, které jsem si objednala, tak se s nimi jdu pochlubit. :)
  • Omlouvám se za bídnou kvalitu fotek, ale je to focené mobilem, protože jsem foťák někde nechala a vůbec netuším kde. Pomalu se smířiju s tím, že je navždy ztracený a peníze na nový nejsou. To si radši pořídím nové knížky. :) Všimli jste si toho, kolik nový knížek vychází tenhle rok? Já rozhodně ano, nestěžuju si, ale jsem zvědavá, kde na to vezmu peníze, protože to není levná záležitost. :(
  • Tak jsem si objednala celou doposud vydanou sérii o Kate Daniels (Magie mrtvých, Magie spaluje, Magie útočí). Doufám, že se mi to bude líbit, protože jsem si objednala celou sérii, ale co jsem tak koukala, tak jí všude chválej.
  • Vedle série Kate Daniels je kniha Andělé noci, která teď v březnu vyšla. Jsem na ní moc zvědavá, protože jí dost lidí četlo v angličtině a taky jí chválily. Jen abych od ní nečekala moc a pak nebyla zklamaná. Ale i tohle k tomu patří.

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Andělé 2: Muka

20. března 2012 v 12:31 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)

Další příspěvek do projektu. V tomto článku se ohlédneme ze knihou Muka od Lauren Kate.

Povídánky 2

19. března 2012 v 11:50 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Takže jsem se vás zase rozhodla otravovat s mým vykecávacím článkem.
Zima už pomalu předává jaru žezlo, taky aby ne, když ve středu začíná jaro (aspoň v kalendáři). U nás je poslední dny hezky, hlavně o víkend, kdy sluníčko pálilo ostošest. Jenže ráno je stále poměrně zima, takže se vždycky oblíknu a odpoledne, když jdu do školy, tak pomalu zhebnu vedrem. Nemůžu se dočkat na až bude květen červen a to nejen kvůli tomu, že bude hezky, ale budou maturity, takže ve škole budeme mít nohy pěkně hore. :)

Ve škole se to na mě nějak valí. Každý víkend si říkám, že bych se měla učit, ale copak to jde? Prostě si nedokážu přikázat, abych si prostě k tomu sedla… To mi připomíná, že ve čtvrtek píšeme čtvrtletku z matiky. :/ Blééé…

Soutěž u Nikki Finn

18. března 2012 v 21:54 | Terisekk
Největší obrázek výrobku Lovkyně snů – Vstříc temnotě
Na blogu Nikki Finn je pořádána soutěž o druhou knihu ze série Lovkyně snů. Takže neváhejte a zkuste se zapojit. :) zde

Vampýrská akademie

18. března 2012 v 11:57 | Terisekk |  Recenze

Autor: Richelle Mead
Originální název: Vampire academy
Ze série: Vampýrská akademie
Díl: první
Nakladatel: Domino
Počet stran: 280
Doba četby: 3 dny

Oficiální anotace:
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…


Muka

10. března 2012 v 18:29 | Terisekk |  Recenze

Autor: Lauren Kate
Originální název: Torment
Ze série: Andělé
Díl: druhý
Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 327
Doba četby: 5 dnů

Oficiální anotace:
Ve druhém dílu série Andělé pokračuje dramatický příběh, v němž se mladičká Luce snaží odhalit pravdu a přerušit věčný koloběh lásky, předčasné smrti a znovuzrození. Daniel, její odvěká láska a padlý anděl, dojedná příměří, aby ji chránil před Vyhnanci, kteří jí chtějí ublížit. Ve snaze zajistit její bezpečí ji ukryje v internátní škole pro Nefilim, potomky lidí a padlých andělů, ale brzy se ukáže, že ani tam není všechno růžové. A navíc v Luce sílí pocit, že jí Daniel lže, nebo jí alespoň neříká celou pravdu...

Stručný děj

Lucindě se zdá, že se na ni problémy jen sypou. Boj, který proběhl na škole Meče&Kříže, mezi anděly a démony se zdá jako úplná maličkost.
Je nucena odejít na Pobřežní akademii, kam jí posílá Daniel úplně samotnou. Akademie se na první pohled zdá jako kterákoli jiná škola, jenže nic není tak, jak se zdá. Luce je zařazena do speciální třídy, učí se pracovat s Hlasateli a začíná zjišťovat něco o své a Danielově minulosti, která není vždy růžová. Navíc se zdá, že mezi jejími přáteli je někdo, kdo pracuje i pro Vyhnance.

Bylo nebylo... #4

8. března 2012 v 17:31 | Terisekk |  Bylo nebylo
Meme pořádáné Kath.
  • Vezmi knihu kterou právě čteš
  • Nalistuj první stranu
  • Napiš první větu


Andělé 2: Muka
Lauren Kate

Daniel zíral do zátoky.


Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Upíří deníky: Osvobození

6. března 2012 v 17:37 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)

Další příspěvek do projektu. Koukám, že jsem to v poslední době pěkně flákala. No, není moc času. :) Dnešní zamyšlení bude nad osmým dílem Upířích deníků.

Osvobození

3. března 2012 v 14:41 | Terisekk |  Recenze

Autor: L. J. Smith
Originální název: The vampire diaries: The return, vol 2.: Shadows Souls
Ze série: Upíří deníky
Díl: osmý
Nakladatelství: Fragment
Počat stran: 240
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život. Dramaticky osvobozují Stefana z cely. Teprve při akutním nebezpečí smrti, hrozící jejím přátelům, se Eleně podaří znovu vyvolat Křídla ochrany. A pak již prchají bránou mezi dimenzemi z vězení do pozemského světa, domů do Fell's Church.

Stručný děj

Elena, Damon, Bonnie a Meredith se ocitají v Temné dimenzi, kde lidi mají jen jedno postavení - otroci. V Temné dimenzi je vězněn Elenin milý Stefan, kterého se čtveřice přátel vydala vysvobodit. Jenže to není jen tak jednoduché. Nejenže musí proniknout do vězení, kde Stefana hlídají strážci, kterým neuteče ani myška, ale aby otevřeli Stefanovu celu, musí nejdřív najít dvě části klíče, jejichž polohu jim v záchvatu vzteku sdělila kitsune Misao, ale dá se jí vůbec věřit?

Povídánky 1

2. března 2012 v 20:39 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Venku nám sluníčko začíná vystrkovat růžky, že by už přicházelo jaro? No kéž by. Zase jsem na seznamu zahlídla, že má opět sněžit. Jak já tohle jaro nejaro nemám ráda, protože okamžitě dostanu rýmu a jenom smrkám, smrkám, smrkám…

Taky bych chtěla vysvětlit to, jak blog poslední dny chátral. Byla jsem na horách, kde jsem si mimochodem vybrala další přívaly rýmy, navíc na mě asi padá předjarní únava, nevím, jak to mám jinak nazvat.

Přečteno podtrženo - únor 2012

2. března 2012 v 14:42 | Terisekk |  Přečteno podtrženo
Včera nám vládu přebral měsíc březen, a proto přináším malé ohlédnutí za knihami, které jsem v únoru přečetla. Taky vám přijde, že to strašně rychle utíká? Mě hrozně. Pořád lepší než kdyby se všechno strašně dlouho vleklo, ne?
Musím zkonstatovat, že jsem knih moc nepřečetla, ale nějak nebyl čas. Škola, hory a taky mi chyběla nálada. Snad to příští měsíc bude lepší. :)

Vybíráme z těchto knih: