_

Upíři v Dallasu

18. ledna 2012 v 13:52 | Terisekk |  Recenze


Autor: Charlaine Harris
Originální název: Living Dead in Dallas
Ze série: Pravá krev
Díl: druhý
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 264
Doba četby: 4 dny

Oficiální anotace:
Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Její kolegyni z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato jí přepadne nějaká bestie a otráví ji, naštěstí jí pomohou laskaví upíři, kteří vysají jed z jejích tepen. A tím se ale vše ještě zhorší, Sookie se cítí být upírům za záchranu svého života zavázána, a když ji jeden z nich požádá o pomoc, nemůže odmítnout. Vydává se do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne.

Legalizace vampyrismu

Charlaine posunula lidskou mentalitu o hodně dopředu. V moderním světě upíři nemusejí tajit svou existenci a Japonci dokonce vynalezli syntetickou krev, která nahrazuje lidskou krev a proto se mohli upíři stát právoplatnými členy společnosti.

Stručný děj

Po úspěšně vyřešené vraždě by se mohla zdát, že v Bon Temps konečně nastane klid. Jenže se najde mrtvola kuchaře z baru, ve kterém Sookie pracuje. Ale dříve než by se mohla vrhnout na vyřešení vraždy, musí Sookie spolu s Billem odjet do Dallasu a vyřešit problémy, které mají zdejší upíři. Tento úkol Sookie nemůže odmítnout, protože teď pracuje pro Erika a tomu se neodporuje. V Dallasu nasadí Sookie svůj vlastní život, i když tohle doopravdy v popisu práci nemá, navíc se vyostřuje její vztah s Billem. Zdá se, že nic už nemůže být horší.

Můj názor

Po prvním dílu, který se mi líbil, jsem se těšila ale zároveň i trochu obávala druhého dílu. Nezklamal. Byl na o trošku lepší než ten první.
Pokud čekáte, že kniha začne pozvolna, tak to jste se hodně spletli. I mě samotnou překvapilo, že už po pár stranách se objeví mrtvola, ale proč ne.
Pro mě osobně byla zápletka zajímavější než v předchozím díle. Hlavně proto, že jsem zase o trochu víc pronikli do světa upírů a pomalu odhalujeme jejich zvyky a hierarchii spolu se Sookii. Taky jsem se poprvé setkala s novou mytologickou postavou menádou, zase jsem si rozšířila své obzory. :)
Sookii jsem si více oblíbila. Už to nebyla ta slabá ale dokázala, že i ona dokáže vytasit drápky a bojovat. Fandím ti holka! Zato Billa teď mám míň ráda. Nevím, už od začátku mi moc nesedl a teď navíc přišel na scénu Erik, žádný suchar jako Bill. Kdo by si neoblíbil bláznivého upíra, který si oblíkne růžové tílko a legíny a prohlašuje se za bisexuála, jen aby vyřešil lidskou vraždu? No má k tomu své důvody - chce sbalit Sookie a já mu jí klidně ovážu ozdobnou mašlí! :D

Hodnocení

Knize dávám zasloužené čtyři hvězdičky. A jsem ráda, že jsem si pořídila rovnou i třetí díl, na který se hned budu moct vrhnout. Jen co dočtu Zlodějku knih.
Zdroj obrázků: weheartit.com

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Václav Hess Václav Hess | Web | 2. listopadu 2012 v 19:10 | Reagovat

Pokud tě zajímají upíři a věci kolem nich. Chtěl bych tě pozvat na svůj blog. Ke stažení nabízím svou druhou knihu, zdarma. Více informací na blogu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama