_

Leden 2012

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Pravá krev - Klub mrtvých

30. ledna 2012 v 13:45 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)


Pátý příspěvěk do projektu pořádaný Abyss. Dnes vám přináším zamyšlení nad knihou Klub mrtvých z cyklu Pravá krev od spisovatelky Charlaine Harris.Virus

29. ledna 2012 v 20:48 | Terisekk |  Recenze
Ve výzkumném ústavuse dějí divné a nebezpečné věci...

Autor: Kathy Reichs
Originální název: Virals
Nakladatelství: BB/art
Počet stran: 279
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa smysl pro dobrodružství; konec konců je přece neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Nyní se však stěhuje doprostřed pustiny - na ostrov Morris v Jižní Karolíně, k otci, jehož nikdy nepoznala. A zvyknout si na docela nový život není snadné.
Seznamuje se se skupinkou místních dětí, které s ní sdílejí zápal pro vědu, a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerheadu se dějí divné a nebezpečné věci.
Dětem se podaří z místní utajené laboratoře zachránit štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.
Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha.
Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti.

Klub mrtvých

28. ledna 2012 v 21:13 | Terisekk |  Recenze
Autor: Charlaine Harris
Originální název: Club dead
Ze série: Pravá krev
Díl: třetí
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 256
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Sookie Stackhouseová našla po boku svého upíra Billa jen krátké štěstí. Bill je unesen a držen v zajetí. Sookie musí vynaložit všechny své mimořádné schopnosti i známosti, které si vytvořila v podsvětí, aby Billa vypátrala a osvobodila ze smrtelných stříbrných řetězů. Ale když se nakonec vše podaří, není si vůbec jistá, zda ještě chce Billa zpátky...

Stručný děj

Sookie je opět vtažena do upířích záležitostí. Ne že by byla nucena, tentokrát to dělá dobrovolně - musí zachránit jejího milovaného Billa, kterého unesli a musí doufat, že Bill je pro únosce natolik potřebný, aby byl naživu. Vydává se na záchrannou akci pod taktovkou Erica a jako osobní bodyguard je jí přidělen vlkodlak Alcide a Sookie začíná pochybovat, jestli o Billa stále ještě stojí.

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Zlodějka knih

25. ledna 2012 v 15:17 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)


V pořadí čtvrtý příspěvěk do projektu a dnes jsem si vybrala knihu Zlodějka knih od Markuse Zusaka. Knihu určitě doporučuju všem, kteří mají rádi dojemné příběhy.


Procitnutí

20. ledna 2012 v 10:23 | Terisekk |  Recenze

Autor: Lisa McMann
Originální název: Wake
Ze série: Lovkyně snů
Díl: první
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Doba četby: 1 den

Oficiální anotace:
Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...

Lovci snů

Schopnost, která vám umožňuje propadat se do snů cizích lidí, kteří spí na dosah od vás. Janie tenhle "dar" má. Nikdy se jí nepodařilo snít sama za sebe.

Bylo nebylo... #2

19. ledna 2012 v 21:12 | Terisekk |  Bylo nebyloMeme pořádáné Kath.
  • Vezmi knihu kterou právě čteš
  • Nalistuj první stranu
  • Napiš první větuNázev: Zlodějka knih
Autor: Markus Zusak

Nejdřív barvy.


Upíři v Dallasu

18. ledna 2012 v 13:52 | Terisekk |  Recenze


Autor: Charlaine Harris
Originální název: Living Dead in Dallas
Ze série: Pravá krev
Díl: druhý
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 264
Doba četby: 4 dny

Oficiální anotace:
Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Její kolegyni z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato jí přepadne nějaká bestie a otráví ji, naštěstí jí pomohou laskaví upíři, kteří vysají jed z jejích tepen. A tím se ale vše ještě zhorší, Sookie se cítí být upírům za záchranu svého života zavázána, a když ji jeden z nich požádá o pomoc, nemůže odmítnout. Vydává se do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne.

Legalizace vampyrismu

Charlaine posunula lidskou mentalitu o hodně dopředu. V moderním světě upíři nemusejí tajit svou existenci a Japonci dokonce vynalezli syntetickou krev, která nahrazuje lidskou krev a proto se mohli upíři stát právoplatnými členy společnosti.

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Pravá krev: Upíři v Dallasu

17. ledna 2012 v 12:36 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)


V pořadí už třetí příspěvěk do projektu a dnes jsem si vybrala knihu ze série Pravá krev: Upíři v Dallasu od Charlaine Harris.Rok s knihou

16. ledna 2012 v 13:23 | Terisekk |  Já a moje žvásty


Velmi zajímavý projekt, který mě nadchl. Pořádá ho Syki z Knižního doupěte. Úkolem je si pořídit diář, do kterého si po celý rok budete zapisovat své myšlenky, které vás při četbě napadly, postřehy nebo i hlášky, u kterých jste se zasmáli. Více informací zde.
Já jsem si v párek pořídila diář a vzorně si každý den všee zapisuji, zatím. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží, ale já doufám, že jo.
Soutěž u Abyss

15. ledna 2012 v 19:33 | Terisekk


Na blogu Knižního Nekonečna se koná soutěž o dva výtisky knihy Eon: Znovuzrození dračího oka. Soutěží se o dva výtisky a to znamená, že budou dva výherci, kterým poputuje kniha domů. Určitě zkuste své štěstí, stačí jen vyplnit jednoduchý formulář.
Přeji hodně štěstí. :)

Čarodějnice z Hex Hall

10. ledna 2012 v 20:36 | Terisekk |  Recenze


Autor: Rachel Hawkins
Originální název: Hex Hall
Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 240
Doba četby: 2 dny


Oficiální anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…


Může se zdát, že Sophie je normální náctiletá dívka. Zdání ale klame. Má totiž nadpřirozené schopnosti - je čarodějka. Jednou se snaží pomoct kamarádce a zkusí provést kouzlo lásky, které se pořádně zvrtne.

Tak je Sophie poslána svým otcem, kterého nikdy neviděla, ale ví, že právě po něm zdědila čarodějnické schopnosti, do Hecate Hall - škola pro problémové nadpřirozené bytosti. Škola je plná čarodějnic, vlkodlaků, víl a dokonce její spolubydlící je upír a navíc o ní kolují divné řeči. Sophie školu úplně nenávidí. Hlavně proto, že každý na ni kouká skrz prsty a ona netuší proč. Taky si znepřátelila tři "vůdkyně" školy, a aby toho nebylo málo, zamilovala se do největšího nafoukance na celé škole…

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Čarodějnice z Hex Hall

7. ledna 2012 v 12:54 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)Druhý příspěvěk do knižní výzvy. O jakou knihu se jedná tentokrát? Čarodějnice z Hex Hall napsanou Rachel Hawkinsovou.


Gejša

6. ledna 2012 v 21:01 | Terisekk |  Recenze

Autor: Arthur Golden
Originální název: Memory of Geisha
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 448
Doba četby: 6 dnů


Oficiální anotace
Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátku z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš - tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké -, podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou - a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila....

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá): Lovkyně snů: Procitnutí

3. ledna 2012 v 11:34 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)

První příspěvěk do knižní výzvy. O jakou knihu se jedná? Lovkyně snů: Procitnutí - Lisa McMann.

.

Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)

2. ledna 2012 v 18:31 | Terisekk |  Knihy v mých myšlenkách (sezóna druhá)

Už druhým rokem se u Abyss koná celoroční výzva - Knihy v mých myšlenkách. Řekla bych, že spousta lidí projekt zná, protože minulý rok měl velký ohlas a mnoho lidí se přihlásilo. Já o něm slyšela až ke konci roku a to jsem usoudila, že účast by neměla cenu. K mému štěstí se uskutečnil druhý ročník.
Jedná se o malé ohldnutí a zamyšlení nad knihou, kterou jste přečetli. Přijde mi to jako hodně dobrý nápad, takže se určitě mrkněte sem a přečtěte si víc a zkuste se zapojit.