_

Prosinec 2011

Pokrevní pouta

31. prosince 2011 v 11:23 | Terisekk |  Recenze


Autor: Richelle Mead
Originální název: Bloodlines
Ze série: Pokrevní pouta
Díl: první
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 350
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.
Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnou uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

Sladká políbení (1)

30. prosince 2011 v 19:19 | Terisekk |  Sladká políbení
Pátek patří meme, které pochází z dílny Syki. O co jde? Jak název napovídá, vyberete si jeden moment z knihy, kdy se dva políbí nebo se polibek neuskuteční, ale je tam to správné jiskření.

Andělé 1: Pád

Lauren Kate


Zavrtěl hlavou. Ale jeho rty byly tak blízko jejích, a výraz v jeho očích byl tak svůdný. Jako by ji lákal, aby s tím začala ona.

Její tělo se chvělo nervozitou, když se postavila na špičky a naklonila se k němu. Položila mu dlaň na tvář a Daniel zamrkal, ale nepohnul se. Pohybovala se pomalu, tak pomalu, jako by se bála, že ho vyděsí. Každou vteřinu se cítila víc a víc zkamenělá. A když pak byli tak blízko, že se jejich řasy skoro dotýkaly, zavřela oči a přitiskla rty na jeho.

Ten nejjemnější, nejlehčí dotek jeho rtů byl tím jediným, co je spojovalo. Ale Luceiným tělem projel oheň, který nikdy nemohla čekat, aby po ní toužil stejným způsobem, aby kolem ní sevřel paže, jako to udělal už tolikrát ve snech, aby jí vrátil její roztoužený polibek ještě vášnivěji.

Ale přesně to udělal.

Jeho svalnaté paže se sevřely kolem jejího pasu. Přitáhl si ji k sobě a ona cítila, jak se jejich dvě těla spojují: nohy se proplétaly mezi sebou, boky tiskly k bokům, hrudníky se zdvihaly ve stejném rytmu. Daniel ucouvl k zábradlí dřevěného chodníčku, přitiskl ji svým tělem tak, až se nemohla hýbat, až ji měl přesně tam, kde ji chtěl mít. To všechno učinil, aniž na chviličku přerušil spojení jejich boků.

Začal ji skutečně líbat, nejdřív měkce a krátce, pak dlouze a vášnivě, podél čelisti a dolů po krku. Přiměl ji zasténat a zaklonit hlavu. Zlehka ji zatahal za vlasy a ona na okamžik otevřela oči právě ve chvíli, kdy na oblohu vyšla první hvězda.Luce se cítila blíž nebi než kdykoli předtím v životě.

Veselé Vánoce

24. prosince 2011 v 16:01 | Terisekk
Zas tu po roce máme Vánoce...
Chtěla bych vám všem, kteří navštivují můj blog déle, ale i těm, kteří sem zabloudili úplnou náhodou, popřát hezké Vánoce. Dobrou večeři, správnou rodinnou pohodu, kupu dárků (hlavně knížky :D). Užijte si tyto svátky klidu (u nás ještě nenastal - vaříme, pečeme, douklízíme, nemluvě o tom, že ještě nemám zabalené dárky!), ale ten klid taky za pár hodin nastane. Najíme se, rozdáme dárky a hodim nohy hore. Taky se tak těšíte jako já?
Doufám, že konečně uvidim to zlatý prasátko, kvůli kterému celý den nejím. Naštve mě, pokud nepřijde. :D

Vánoční řetězovka (3)

19. prosince 2011 v 20:53 | Terisekk |  Vánoční řetězovka


Vánoční projekt, který pořádá Sue. Dnes přináším 10 otázek.

Jaká je tvoje oblíbená vánoční kniha?

Žádnou výhradně vánoční knihu jsem nečetla, ale mám ráda pohádku Mickeyho vánoční koleda, kterou mi vždycky na Vánoce četla sestřenka, když jsem byla malá.

Jaké je tvoje oblíbené vánoční jídlo?

Cukroví, které mi ke konci vánočních svátku leze krkem a nemůžu ho ani cítit. :D

Co znamenají pro tebe Vánoce?

"Odpočinek", i když to tak docela není. Řekla bych, že je to nejdivočejší období roku, ale večer o Štědrý den mi to vždy vynahradí.

Dostala si někdy dárek, který se ti nelíbil?

Určitě jsem nějaký někdy dostala, ale teď si vyloženě nevzpomenu, to bych musela zapátrat v paměti.

Čo si představuješ pod duchem Vánoc?

Vzpomenu si na pohádku, kterou jsem zmiňovala výše. Tam přece za skrblíkem chodili duchové Vánoc. :)

Dáváš a dostáváš o Vánocích dárečky?

Jojo. Už se taky tak těšítě až se usadíte ke stromečku a rozbalíte ty dárečky, které na vás čekají? Já se zase po letech moc těším.

Kupuješ dárky v předstihu nebo těsně před Vánoci?

Osobně nakupuji dárky v průběhu a každý rok je to jiný. Podle toho, jak moc mám času a peněz nebo jaké mám nápady.

Jak vypadá váš stromeček? Máte ho laděný jednobarevně nebo mix?

My máme už třetím rokem stromeček laděný do vínovo-zlata. Předchozí roky jsme ho měli modro-stříbrný a když jsem byla hodně malá, tak jsme měli ten správný mix.

Jaký dáreček nemůže pod stromečkem chybět?

No u nás rozhodně ponožky. :D A taky sprchové gely a šampony.

Jaký nejvtipnější dáreček jste dostali?

Tak to si opravdu nevzpomínám. Asi jsem nikdy nějak extra vtipný nedostala.

Čtení na zasněžené večery #3

18. prosince 2011 v 18:08 | Terisekk |  Čtení na zasněžené večery

Předposlední příspěvek do projektu, který pořádá Vee. Přidávám se taky odkazy na předchozí články, aby jsme si mohli přečíst, co se mi honilo hlavou předchozí dva týdny. 1. adventní týden a 2. adventní týden.

11. prosince - Dnes jsem měla pokračování tanečního Workshopu, při kterém mě chytla nesnesitelné migeréna. Takže jsem přijela domů a šla si lehnout.

12. prosince - Nešla jsem do školy, protože jsem zvracela a migréna přetrvává. Na poličce mám knihu Cujo od Stephena Kinga, zkoušela jsem číst, ale po pěti stranách jsem knihu opět odložila - bolela mě z toho čtení hlava.

13. prosince - Ještě jsem si nanešla čas na čtení. Mám toho spousty na dopisování. To by jste nevěřili, kolik toho probereme u nás ve škole.

14. prosince - Zatím mě kniha Cujo nijak moc nechytla. Kdo ví, třeba se to ještě rozjede.

15. prosince - Dnes jsem nestihla přečíst ani řádek. Snad zítra.

16. prosince - Vrhla jsem se do četby, ale stále mě to nijak nezaujalo, ale nechci to odkládat.

17. prosince - Po dopsání tohoto článku mám v plánu usednout za knihu a číst a číst. Chci to už konečně dočíst, abych se mohla vrhnout a něco jiného.

Čtení na zasněžené večery #2

10. prosince 2011 v 20:25 | Terisekk |  Čtení na zasněžené večery
Druhý příspěvek do zimního projektu, který pořádá Vee společně se Sue. Pokud chcete vědět, jaké byly moje myšlenkové pochody během prvního adventního týdne, mrkněte se sem.


4. prosince - Vrhla jsem se na Gejšu, konečně. Dlouho jsem se na ní chystala a teď jsem se k ní dostala. Stále doma pilně pečeme cukroví. Už nám toho moc na pečení nezbývá, ale to mazaní krémem nebo marmeládou...

5. prosince - Několikrát jsem viděla film, ale moc i ho nepamatuji. Budu ho si ho v nynější době pustit znovu.

6. prosince - Takže pan Tanaka je pěknej hazl vám povím... Asi nepochopím, jak někdo může prodat své děti.

7. prosince - Malá Čijo se rozkoukává v Kjótu. Hacumomo je taky pěkná mrcha, ale to už vím z filmu. Taky mě zarazilo, že v knize se mluví o Dýni a ve filmu je Tykev. Trochu mě to zmátlo, ale jak jsem si uvědomila o koho se jedná, už mi to tolik nevadilo.

8. prosince - Jsem okouzlena japonskou kulturou. Zjistila jsem, že spousty věcí jsem si představovala jinak...
Už máme konečně dopečeno i nazdobeno. Ještě mi zbývá pár perníčků a letos už to máme z krku. :)

9. prosince - Knize už se odehrává druhá světová válka. Blížím se k samotnému konci knihy.

10. prosince - Dnes dopoledne jsem knihu dočetla. Velmi se mi líbila a určitě jí doporučuji dál. Příběh je velmi dobře od vyprávěn a převeden do knižní podoby. Sajuri byla dobrá vypravěčka a rozhodně měla o čem vyprávět.
Dnes jsem měla taneční workshop a zejtra pokračuje. Chtěla jsem se taky vrhnout na knihu od Stephena Kinga, ale jsem sama doma, takže snad někdy jindy. :D

Pád

10. prosince 2011 v 19:46 | Terisekk |  Recenze
Každý má minulost.
Každý má svůj osud.
Láska vás může zničit.
Některým andělům je souzen pád…


Autor: Lauren Kate
Originální název: Fallen
Ze série: Andělé
Díl: první
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 320
Doba četby: 6 dnů


Anotace:
Některým andělům je souzen Pád... Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.


Můj názor:
Knihu jsem si koupila už před nějakým časem, až donedávna jsem jí přehlížela a chudinka byla na poličce a čekala, až jí přečtu. Popravdě se mi do ní moc nechtělo, stejně tak jako do knihy Krásní mrtví, kterou jsem si koupila hned, jak vyšla a doposud jsem jí neotevřela, protože jsem na ni četla pár ne moc pochvalných recenzí. Třeba časem po ní hmátnu.

Vánoční řetězovka (2)

4. prosince 2011 v 16:33 | Terisekk |  Vánoční řetězovka
Druhá číst Vánoční řetězovky, kterou pořádá Sue. Jaké otázky si přichystala dnes?

Patří podle tebe sníh k Vánocům, nebo Vánoce jsou Vánocemi i bez něj?

Podle mě rozhodně sníh k Vánocům patří! Miluju, když se o Vánocích vzbudím a za oknem padají sněhové vločky. Vždycky se mi tělem rozlije příjemný pocit. Ani si nepamatuju, že bych zažila Vánoce bez sněhu. Aspoň večer trochu sněžilo. Doufám, že i letos budou bílé Vánoce.

Vaříte na Vánoce tradiční jídla?

No určitě. Vždyť by to nebyly ty pravý Vánoce.

Jaké dárečky nejraději dáváš?

Ty, které udělají největší radost. Vždy mě moc těší, když vidím, že právě můj dárek někoho potěšil.

Jaká je tvoje nejoblíbenější vánoční pohádka?

Tak rozhodně klasika - Tři oříšky pro Popelku, na kterou koukáme, když si rozdáváme dárky. Mám ráda staré české pohádky. Už odmala mám ráda s Čerty nejsou žerty, Ať žijí duchové, Lucie postrach ulice... Taky nepohrdnu pohádkami z ameriky. Vlastně celý Štědrý den je u nás zapnutá televize a i při práci po očku sledujeme pohádky.

Jaká je tvoje nejoblíbenější vánoční skladba?

Líbí se mi spousta vánočnícch písní od těch českých až po ty zahraniční.

Sonáta pro dvě srdce

3. prosince 2011 v 13:23 | Terisekk |  Recenze
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend
Počet stran: 224
Doba četby: 2dny

Oficiální anotace:
Prázdninový příběh o tom, co všechno se dá dělat a stihnout v průběhu dvou týdnů a také o tom, že každá mince má dvě strany. Slunce, prázdniny, letní lásky a čtrnáct dní bez rodičů strávených na trampu, to jsou pojmy, které znějí Lucce, hlavní hrdince příběhu, jako ta nejkrásnější hudba. Však se také během nich stane spousta věcí! Zábavných, dobrodružných, napínavých i romantických. Mohou za to především kluci, které Lucie a její dvě kamarádky, Jana a Dominika, potkávají. Krásné prázdniny však poznamenají všechny tři.

Můj názor:
Lenka Lanczová je vlastně jediná česká autorka, kterou záměrně vyhledávám. Její knihy jsou správně oddychové. Já je čtu ráda, když jsem nemocná nebo mám špatnou náladu, protože se u nich odreaguji. Píše ze života a hodně se nechá inspirovat situacemi, které se doopravdy staly. Navíc se často setkáváme s postavami, o kterých jsme se mohli dočíst v dříve vydaných románech. S čímž jsem se setkala poprvé.

Mikulášská soutěž u Abyss

2. prosince 2011 v 15:06 | Terisekk


U Abyss na blogu probíhá Mikulášská soutěž o knihu Temné vize od L. J. Smith. Určitě se zkuste zapojit, ale musítě si pospíšit - soutěž probíhá jen do pondělí. Přeju hodně štěstí :)

Bylo nebylo... #1

1. prosince 2011 v 19:52 | Terisekk |  Bylo nebylo

Meme pořádáné Kath.

  • Vezmi knihu kterou právě čteš
  • Nalistuj první stranu
  • Napiš první větuNázev: Pád
Autor: Lauren Kate

Kolem půlnoci její oči konečně získaly tvar.