_

Listopad 2011

Mrtví do soumraku

30. listopadu 2011 v 11:34 | Terisekk |  Recenze
Autor: Charlaine Harris
Originální název: Dead until dark
Ze série: Pravá krev
Díl: první
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 296
Doba četby: 2 dny


Oficiální anotace:
Sookie Stackhouse je servírkou v malém louisianském městečku. Je tichá a uzavřená, ale ne proto, že by nebyla hezká. Má totiž jednu nectnost - dokáže číst myšlenky. A to se na rande moc nehodí. Pak však potkává Billa. Vysokého a hezkého - a hlavně neví, co si Bill myslí. Přesně na takového muže čekala. Ale i on má nectnost - je totiž upír a s nevalnou pověstí.


Můj názor:
Tuhle knihu jsem si koupila už asi před rokem. Začala jsem jí číst, ale po pár stránkách skončila a odložila ji. Asi po půl roce jsem ji začala číst znovu a znovu ji zaklapla, aniž bych dočetla první kapitolu. Nevím, asi jsem měla nějaké špatné období, protože teď jsem se ihned začetla a přelouskala ji za dva dny. Docela mě udivuje, proč jsem s ní nezačala dřív, ale už jsem to napravila a k Vánocům jsem si objednala další dva následující díly.

Vánoční řetězovka (1)

27. listopadu 2011 v 18:12 | Terisekk |  Vánoční řetězovka

Je tu první adventní neděla a s ní projekt, který pořádá Sue. Každou adventní neděli bude uveřejněno pět otázek, které se týkají Vánoc. Takže teď nás čeká první část.

1. Co máš na Vánocích nejraději?

Na Vánoce se hlavně těším kvůli atmosféře, která se kolem vznáší. Je to čas, kdy se sejdeme celá rodina pohromadě a poklábosíme. Taky miluju vánoční pohádky. Nejradši mám Tři oříšky pro Popelku, na kterou se díváme, když rozdáváme dárky.

2. Jaké máte rodinné zvyky?

Každý rok se s taťkou pokoušíme nejíst, abychom viděli zlaté prasátko, ale musím se přiznat nikdy jsme to nevydrželi... Snad letos?
Večer při Štědrovečerní večeři si dáváme kapří šupinku pod talíř, aby jsme měli štěstí. K večeři máme rybí polévku, kterou dělá strejda vynikající, bramborový salát a kapra. Po jídle čekáme, až zazvoní zvoneček a přesuneme se k vánočnímu stromečku, kde si rozdáme dárky. Po rozdání dárků ještě jezdíme k tetě, kde si rozdáme zbývající dárky a společně se díváme na televizi. A o půlnoci vyrážíme na půlnočku, do kostela v našem maličkém městě.

3. Jak dlouho jsi věřila na Ježíška?

Řekla bych, že moc dlouho ne. Možná do první třídy. Řekla bych, že je to škoda, protože dodnes si pamatuju, jak chodila se svým tatínkem před dům vyhlížet Ježíška. Dnes mi je smutno, když slyším školkové dítě, jak ví, že Ježíšek neexistuje. Jsou dosti alergická, když v obchodech vidím kýčovité postavičky Santa Clause. On sám mi nevadí, ale ať si ho nechají v anglicky mluvícícch zemích. My máme Ježíška!

4. Jaké dárečky nejraději dostáváš?

Když jsem byla malá, tak jsem nerada dostávala měkké dárky, což asi všichni znáte. Nejraději jsem měla ty velké a ty co hrastily. Dnes mám radost z každého dárku, který najdu pod stromečkem. Většinu dárků si vybírám sama, takže mě nečeká žádné velké překvapení, ale vždy najdu několik dárků, o kterých jsem nevěděla.

5. Jaký je tvůj neoblíbenější dáreček z dětství?

Mám víc svých oblíbených dárků z dětství. Milovala jsem plyšáky, kterých mám plnou hromadu ve sklepě. Taky jsem si vždycky přála lego, ale to jsem nikdy nedostala.

Knižní výzva Sněhulák

27. listopadu 2011 v 17:40 | Terisekk


Další zimní projekt, kterého se účastník, a který pořádá opět Vee. Do tohoto článku budu postupně připisovat knihy, které jsem přečetla. Jsem velmi zvědavá, jestli se mi povede přečíst všech deset knih. Snad to zvládnu. :)

1. STUPEŇ - SPODNÍ KOULE!

1. Pravá krev: Mrtví do soumraku - Charlaine Harris - 4 hvězdičky
2. Andělé 1: Pád - Lauren Kate - 4 hvězdičky
3. Gejša - Arthur Golden - 5 hvězdiček
4. Cujo - Stephen King - 3 hvězdičky

2. STUPEŇ - PROSTŘEDNÍ KOULE!

5. Pokrevní pouta - Richelle Mead - 5 hvězdiček
6. První rudá kapka - Jeanine Frost
7.

3. STUPEŇ - KOMPLETNÍ SNĚHULÁK!

8.
9.
10.

Čtení na zasněžené večery #1

27. listopadu 2011 v 17:14 | Terisekk |  Čtení na zasněžené večery

První příspěvek do zimního projektu, který pořádá Vee společně se Sue. Článek budu postupně doplňovat, předem se omlouvám, ale asi nebudu stíhat se každý den dostat na internet, ale zápisky si zapíšu na papír a hromadně doplním. :)

27. listopadu - Dočetla jsem první díl Pravé krve od Charlaine Harris. Musím říct, že jsem za vraha celou dobu považovala někoho jiného. Konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo.
Mimochodem, doma už jsme dneska pekli cukroví, jak jste na tom vy? :)

28. listopadu - Dnes jsem se chtěla vrhnout na knihu Pád, kterou mám už nějakou dobu doma na poličce a ještě jsem se k ní nedostala, večer jsem byla po tréninku natolik unavená, že jsem s mamčou zhlédla Četnocké humoresky, a pak okamžitě usnula.

29. listopadu - Tak jsem konečně uchopila knihu Pád od Lauren Kate do rukou. Teprve jsem přečetla úvod z minulosti. Ta dívka, o které se tam mluví - je to Lucinda nebo ne?

30. listopadu - Ona jí její vlastní matka ostříhala vlasy holícím strojkem? Co je to vůbec za školu, spletli si to s ústavem pro psychopaty? Protože tak mi někteří z nich připadají...

1. prosince - Pokračuji ve čtení Pádu. Kniha se mi líbí, i když vím (teda aspoň si to myslím), o co se od samého začátku jedná.

2. prosince - Čtu, čtu, čtu... A jsem teprve v polovině! Uvědomila jsem si, že bych měla pěkně pohnout, pokud chci postavit celého sněhuláka! Proč mi čtení trvá tak dlouho? Není to chyba knihy, ale není teď vůbec čas. Děláme cukroví a tak. Mimochodem teď jsme dodělali košíčky a ořechy. Doufám, že s tou četbou trochu pohnu.

3. prosince - Takže jsem dočetla Pád, takže brzy můžete očekávat recenzi. Dneska už od ráda se pipláme s cukroví, asi pře hodinkou jsme skončili... Už aby jsme to měli za sebou a všechno bylo upečené a namazané marmeládou.


Na vrcholu

25. listopadu 2011 v 19:51 | Terisekk |  Recenze
Kvůli jejímu tělu (nebo třeba jedinému polibku) jsou ochotni muži zemřít…

Autor: Richelle Mead
Originální název: Succubus on top
Nakladatel: Domino
Rok vydání: 2011
Počet stran: 288
Doba četby: 2 dny

Oficiální anotace:
Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí - tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu.
Samozřejmě, schopnost libovolně měnit vzhled i nesmrtelnost jí mohou běžní smrtelníci jen závidět, navíc nedávno složila slib, že bude svou práci sukuby vykonávat co nejsvědomitěji, ale jí zkrátka přijde nespravedlivé, že právě ona - nadpřirozená svůdkyně - nemůže navázat milostný vztah s člověkem, který ji má rád přesně takovou, jaká je.
A jako by toho ještě nebylo dost, musí Georgina začít řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seattlem se totiž opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi: Georginin kolega a kamarád se zčistajasna chová nějak divně, a ona se nemůže zbavit dojmu, že za tím stojí mnohem víc než jen přemíra vypitého kafe…

Velikost XL

22. listopadu 2011 v 13:23 | Terisekk |  Recenze
Další případ Heather Wellsové…

Autor: Meg Cabot
Originální název: Size 14 is not fat
Série: Heather Wells
Díl: druhý
Nakladatel: BB/art
Rok vydání: 2008
Počet stran: 303
Doba četby: 2 dny


Oficiální anotace:
Bývalá popová hvězda Heather Wellsová se ve svém novém životě, v němž pracuje jako zástupkyně vedoucího koleje při New York College, docela dobře zabydlela. Přinejmenším ji tato kariéra nenutí, aby své ne zrovna podvyživené tělo halila do trapně obepnutých modelů. Dokáže se dokonce (jakžtakž) vyrovnat i s nadcházející svatbou svého bývalého snoubence a kolegy v oboru, o níž novináři hovoří jako o nejúžasnější svatbě celebrit za posledních deset let. Zato jí dělá starosti situace, k níž došlo v menze na její koleji - první den semestru tam totiž jedna z roztleskávaček ztratila hlavu. (I když je to vlastně trochu jinak, hlava je vlastně to jediné, co se z ní našlo, zato beze stopy zmizel zbytek jejího těla.)

Heather je obklopená hysterickými studenty, navíc se jí u dveří náhle objeví otec, jehož právě propustili z vězení, a její bývalý přítel ji bombarduje telefonáty, o které ona ani v nejmenším nestojí. A tak Heather s radostí využije příležitosti zahrát si znovu na detektiva. Pokud se jí díky tomu podaří na chvíli zapomenout na osobní problémy - a pokud jí v téhle situaci bude zase stát po boku ten úžasný soukromý detektiv, který je vlastníkem domu, v němž Heather bydlí -, tím lépe. Jenže stopa vraha vede našeho plnoštíhlého amatérského detektiva v sukních do značně temných míst. A pokud si Heather nedá pozor, mohla by se z tohohle dobrodružství stát její labutí píseň.

The Twilight sága: Rozbřesk část 1.

21. listopadu 2011 v 16:29 | Terisekk |  Já a moje žvásty
Ano taky jsem byla zblázněná do TTS a Edwarda! Koukám, že už je to tři roky (páni, to to letí!), kdy jsem narazila na tuhle sérii. Přesně si pamatuji, jak horlivě jsem četla první knihu, abych ho stihla přečíst do premiéry filmu.

Sice jsem byla v kině už v sobotu, ale nějak jsem se k tomu dostala až teď. Do maličkého kinosálu jsem šla bez jakéhokoli očekávání. Vlastně bych na ani nešla, kdyby se mnou nešly sestřenice. Až když jsem si sedla a čekala až film začne, tak jsem si uvědomila, jak se na něj těším. Vzpomněla jsem si na ty pocity, které jsem měla, když jsem horlivě vyčkávala na první díl.

Nechci ani nebudu tady sálodlouze rozepisovat děj filmu, protože každý ho aspoň trochu zná a nechci vám kazit překvapení (pokud jste ještě film nezhlídli).

Musím říct, že filmaři a herci odvedli povedenou práci! Konečně jsem Edwardovi a Belle věřila, že jsou zamilovaný pár. Konečně to mělo ten nádech jiskření, které jsem postrádala v předešlých dílech.

Tvůrci filmu se držely docela hodně knihy, což pro mě bylo velké překvapení. Belly porod jsem si sice představovala úplně jinak, ale zase mi to vynahradili proměnou, jejíž zpracování se mi líbilo a nenapadlo mě. Abych řekla pravdu, tohle předčilo mou představivost.

Řekla bych, že konečně i Jacoba udělali takového, jak má být. Protože i mě samotné kolikrát ve filmovém zpracování pekelně lezl na nervy a to jsem Team Jacob! Myslím si, že na něj spousta fanoušků změní nároz po skočení Rozbřesku.

Film bych určitě doporučila dál. Mě se líbil a hodně mě překvapil. Už se těším až se budu moct kouknou na film doma v klidu, protože jsem neměla brýle a spoustu jsem toho neviděla. Ke všemu dost lidí přede mou chodilo na záchod a věřte tomu, že si vždycky dokázali vybrat tu nejnevhodnější chíli.

Má noc je tvůj den

19. listopadu 2011 v 11:34 | Terisekk |  Recenze
Jedna dívka + jeden úder blesku = dva životy a problémů až nad hlavu…

Autor: Melanie Rose
Originální název: Could It Be Magic?
Nakladatel: Metafora
Rok vydání: 2011
Počet stran: 336
Doba četby: 1 den

Oficiální anotace:
Jessiku Taylorovou zasáhne blesk. Když se pak ale v nemocnici vzbudí, všichni jí tvrdí, že je jakási Lauren Richardsonová, matka čtyř dětí. Lékaři její protesty přičtou ztrátě paměti a Jessice nezbývá než odjet s manželem (kterého ovšem nikdy neviděla).

To horší má ale teprve přijít. Zatímco jako Lauren spí, jako Jessica vede dál svůj život svobodné slečny. A kdykoli usne jako Jessica, probudí se coby uhoněná matka s horou problémů. Jedním z nich je maličký Teddy s mozkovou dysfunkcí, pak manžel Grant, který nejspíš něco tají, umíněný mladý muž, který byl zřejmě jejím milencem…

Je toho zkrátka dost a jedna duše ve dvou tělech má co dělat, aby to všechno zvládla. S láskou jde ale všechno. Dokonce i nemožné.

Zimní projekty

18. listopadu 2011 v 16:30 | Terisekk |  Já a moje žvásty

Původně jsem měla v plánu rozjet blog v plném proudu až po Novém roku. Jenže na blozích se objevilo tolik originálních projektů, že by byla škoda, kdybych se neúčastnila!
Tohle bude takový menší přehled, abych vytvořila jeden článek a nemusela kvůli každému tvořít nový. Určitě se zkuste zapojit taky, protože čím víc lidí, tím to bude mít lepší výsledek. :)Zimní výzva - SNĚHULÁK (27. 11. - 31. 12.)
Jde o knižní challenge, kterou pořádá VeEee. Soutěž započne 27. listopadu a potrvá až do 31. prosince. A o co vlastně jde? Jak už jsem se zmínila, tak jde o knižní výzvu, kde se každý účastní snaží postavit svého sněhuláka, podle množství přečtených knih. Pokud by jste se chtěli dozvět víc a zapojit se - klikněte na obrázek.
Čtení na zasněžené večery (27. 11. - 18. 11.)
Další projekt, který pořádá VeEee společně s Sue. Úkolem je, vést si po dobu adventu deníček, který obsahuje vaše knižní dojmy, myšlenky, nápady, které vás během čtení napadly a každou adventní neděli je uveřejnit, bez spoilerů samozřejmě, abychom nezkazili ostatním zážitek z knihy.

Novoroční knihovzetí (1. 1. 2012)
Projekt ze z dílny Kath. Vaším úkolem je 1. 1. 2012 v 00:00 hod, zveřenit seznem knih (5, 10, 15...), které si chcete v roce 2012 pořídit a v průběhu roku si zakoupené kihy odškrtávat.


Vánoční řetězovka (27. 11. - 18. 12.)
Řekla bych, že už každý z názvu pozná o co půjde. Každý už jsme se nějaké řetězovky zúčastnili anebo jsme na ni narazili. Tuto řetězovku pořádá Sue a úkolem bude vyplnit každou adventní neděli otázky týkající se Vánoc, které uveřejní Sue a blogu.


Knihy ohodnoceny 5 hvězdičkami

1. listopadu 2011 v 15:37 | Terisekk

Má noc je tvůj den - Melanie Rose

Pokrevní pouta - Richelle Mead (Pokrevní pouta #1)

Gejša - Arthur Golden

Magie mrtvých - Ilona Andrews (Kate Daniels #1)

Magie útočí - Ilona Andrews (Kate Daniels #3)

Stínem políbená - Richelle Mead (Vampýrská akademie #3)

Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová

Nemám žádné jméno - Dagmar Hilarová

Divergence - Veronica Roth (Divergence #1)

Krvavý slib - Richelle Mead (Vampýrská akademie #4)

Všichni mrtví - Charlaine Harris (Pravá krev #7)

Pýcha a předsudek - Jane Austenová

Krevní pouto - Patricia Briggs (Mercy Thompson #2)

Osudové rozhodnutí - Lisa McMann (Lovkyně snů #3)

Bílý kůň - Alex Adams (Bílý kůň #1)

Na půl cesty do hrobu - Jeaniene Frost (Noční lovci #1)

Napsáno krví - Andrea Kane (FBI #2)

Knihy ohodnoceny 4 hvězdičkami

1. listopadu 2011 v 15:36 | Terisekk
Mrtví do soumraku - Charlaine Harris (Pravá krev #1)

Mrtví v Dallasu - Charlaine Harris (Pravá krev #2)

Sonáta pro dvě srdce - Lenka Lanczová

Klub mrtvých - Charlaine Harris (Pravá krev #3)

Nevinné - Sara Shepard (Roztomilé malé lhářky #2)

Virus - Kathy Reichs

Vampýrská akademie - Richelle Mead (Vampýrská akademie #1)

Mrtví pro svět - Charlaine Harris (Pravá krev #4)

Čarodějnice z Hex Hall - Rachel Hawkins

Magie spaluje - Ilona Andrews (Kate Daniels #2)

Slepá vášeň - Meg Cabot

Vůně deště - Lenka Lanczová


První rudá kapka - Jeaniene Frost

Bezpochyby mrtví - Charlaine Harris (Pravá krev #6)

Vstříc temnotě - Lisa McMann (Lovkyně snů #2)

Odhalení - L. J. Smith (Temné vize #1)

Měsíční píseň - Patricia Briggs (Mercy Thompson #1)

Sólo pro Kristýnu - Lenka Lanczová

Vidím to, co vrah - Jill Hathaway (Děsivé splynutí #1)

Vyvolení - Gabriela Poole (Temná akademie #1)


7 dní hříchů - Josef Urban

Železný polibek - Patricia Briggs (Mercy Thompson #3)

Démon z Hex Hall - Rachel Hawkins (Hex Hall #2)

Jak zabít milionáře - Nancy Martin

Poslouchej! - Sarah Dessen

Knihy ohodnoceny 3 hvězdičkami

1. listopadu 2011 v 15:35 | Terisekk
Pád - Lauren Kate (Andělé #1)

Procitnutí - Lissa McMann (Lovkyně snů #1)

Vzpoura - Andrea Cremer (Smečka #2)

Mrazivý polibek - Richelle Mead (Vampýrská akademie #2)

Velikost XL - Meg Cabot (Heather Wells #2)

Talisman - Nicholas Sparks

Dočista mrtví - Charlaine Harris (Pravá krev #5)

Andělé noci - Lili St. Crow (Andělé noci #1)


Zrození - "L. J. Smith" (Stefanovy deníky #1)

Zápas o osud lidstva - Christy Raedeke (Mayské proroctví #1)

Žár - Richelle Mead (Sukuba #4)

Padlí andělé & Leviathan - Thomas E. Sniegovski (Padlí andělé #1)

Zoufalství - L.J. Smith (Upíří deníky #10)

Chuť krve - "L.J. Smith" (Stefanovy deníky #2)

Knihy ohodnoceny 2 hvězdičkami

1. listopadu 2011 v 15:35 | Terisekk
Na vrcholu - Richelle Mead (Sukuba #2)

Upíří deníky: Osvobození - L.J. Smith (Upíří deníky #8)

Muka - Lauren Kate (Andělé #2)

Jonas - Eden Maguire (Krasní mrtví #1)

Sny - Richelle Mead (Sukuba #3)

Mrazivé léto - Manuela Martini

Knihy ohodnoceny 1 hvězdičkou

1. listopadu 2011 v 15:34 | Terisekk
Zajetí - L.J. Smith (Upíří deníky #7)

Před půlnocí - L.J. Smith (Upíří deníky #9)